Jak powstawała nowa kolekcja Łukasza Jemioła?

Tych zdjęć nie znajdziecie nigdzie indziej.
Jak powstawała nowa kolekcja Łukasza Jemioła? fot. Sławomir Berski, Olympus Polska

Kultura, kino i design lat 60. XX wieku, nie przestają inspirować. Fascynację tym okresem widać wyraźnie w świecie motoryzacji, architekturze wnętrz, filmie i szeroko rozumianym designie. Sentyment dla tych czasów stał się też podstawą modowej kooperacji Łukasza Jemioła i marki Olympus, jej rezultat poznamy już za tydzień.

Łukasz Jemioł kolekcja jesień-zima 2016/2017

Najnowsza kolekcja mody Łukasza Jemioła, której pokaz odbędzie się w przyszłym tygodniu, owiana jest jeszcze tajemnicą. Nam jednak udało się już teraz dowiedzieć, że zarówno w kolekcji, jak i oprawie pokazu mody, pojawią się motywy inspirowane latami 60. Będą to między innymi hafty i printy z motywami pochodzącymi z najlepszych polskich filmów z lat 60., na które licencji udzieliło Studio Filmowe Kadr, a także elementy inspirowane legendarnym aparatem fotograficznym OLYMPUS PEN-F, stylizowanym na model z 1963 roku.

fot. Sławomir Berski, Olympus Polska

Dlaczego OLYMPUS PEN-F?

Bo to pozycja kultowa, marzenie wielu pasjonatów świata filmu i fotografii. Pierwowzór tego aparatu z roku 1963 to pierwszy kieszonkowy aparat z rozbudowanym systemem lustrzankowym. Mały, szybki, łatwy w obsłudze i przystępny cenowo, że zawojował lata 60. i wyznaczył nowe kierunki rozwoju całej branży. Używały go takie gwiazdy jak Sophia Loren czy Clint Eastwood. Jego współczesnych, cyfrowych już wersji, używają dziś zarówno amatorzy jak i sławy świata fotografii, artyści, podróżnicy i reporterzy. Teraz, za sprawą Łukasza Jemioła, ten kultowy aparat stanie się też częścią świata mody. Z niecierpliwością czekamy na rezultat tej współpracy!

fot. Sławomir Berski, Olympus Polska

Jesteście ciekawe jak wygląda nowa kolekcja Łukasza Jemioła? Świetnie! Dzięki uprzejmości projektanta, udało się nam zajrzeć do szwalni, w której trwają ostatnie prace nad kolekcją i już dziś, na kilka dni przed premierą, możemy podzielić się z wami pierwszymi wrażeniami.

fot. Sławomir Berski, Olympus Polska;

Łukasz Jemioł w trakcie ostatnich prac nad swoją najnowszą kolekcją. W tle widać ubrania – utrzymane w stonowanej kolorystyce, wykonane z doskonałej jakości tkanin, między innymi pięknej wełny, jedwabiu i futer. Projektant w bardzo ciekawy, subtelny sposób włączył do kolekcji modowe retro motywy.

fot. Olympus Europa

Poniżej znajdziecie plakaty filmowe z lat 60. promujące polskie filmy tego czasu, udostępnione przez Muzeum Kinematografii w Łodzi. Przykład fantastycznego designu lat 60. i jedno ze źródeł inspiracji Łukasza Jemioła.

fot. Muzeum Kinematografii w Łodzi

Więcej mody na jesień i zimę 2016/2017:

Co będzie modne jesienią i zimą 2016/2017? 5 topowych kolorów jesieni i zimy 9 topowych trendów jesieni i zimy 2016/17

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 lata temu
Wow! Super pomysł na kolekcję :)