POLECAMY

Kto stoi za stylizacjami Lady Gagi

To on wymyśla kosmiczne, stroje i fryzury wokalistki. To artysta, ktory nie cofnie się przed niczym!
Kto stoi za stylizacjami Lady Gagi fot. ONS
Mowa o Nicola Formichettim! To niekwestionowany guru kreacji wizerunku, którego awangardowe artystyczne wizje znamy ze słynnych sesji w „Dazed & Confused” czy „Vogue Japan”.

P ół Włoch, pół Japończyk. Przygodę z modą Nicola Formichetti zaczął w wieku 23 lat w Londynie, gdzie pracował jako buyer. Jego eklektyczny styl dostrzegli redaktorzy kultowego magazynu „Dazed & Confused” i zaproponowali mu stylizowanie sesji mody. Miał promować w czasopiśmie nowych, utalentowanych projektantów. Szybko osiągnął sukces i dziś ma na koncie współpracę z największymi, między innymi Pradą, Alexandrem McQueenem, D&G, Missoni, Costume National.

Regularnie kooperuje też z gigantami ze średniej półki, koncernami, takimi jak Uniqlo, Nike, Puma, Topman czy H&M. Stylizuje także celebrities (w tym Chloe Sevigny, Kirsten Dunst, Scarlett Johansson, Justina Timberlake’a i Gaela Garcíę Bernala), nigdy jednak nie popada w banał. Jego wyobraźnia nie zna granic – wciąż zaskakuje pomysłami, takimi jak okulary z papierosów, sukienki z papieru i taśmy klejącej, biżuteria ze śmieci czy dmuchanych zabawek.

Inspiracji szuka w sztuce awangardowych japońskich artystów i na bazarach nowojorskiego East Village. Jego najsłynniejsze dzieło to wizerunek Lady GaGi, którą nazywa pieszczotliwie „New Madonna”. To właśnie Nicola wymyślił wszystkie jej zakręcone kreacje i fryzury.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)