POLECAMY

3 potrzeby męskiej skóry

Jeśli twój facet lub mąż ukradkiem korzysta z twoich kosmetyków, najwyższy czas to zmienić!
3 potrzeby męskiej skóry fot. Fotolia
Jak zadbać o skórę swojego mężczyzny? To proste. Wiadomo, że panowie lubią kosmetyki, które szybko się wchłaniają i są skuteczne. Podsuń mu takie!

Naskórek u panów jest grubszy, więc cera wolniej się starzeje. Jednak u mężczyzn, którzy nie odczuwają potrzeby regularnej pielęgnacji z upływem lat, szybciej niż u kobiet, powstają głębokie zmarszczki, które trudno wygładzić. Oto 3 potrzeby męskiej skóry, na których warto się skupić.

Jak zadbać o skórę mężczyzny?


1. Nawilżanie

Wrażliwa na przesuszenie skóra musi być od rana łagodnie traktowana. Mydło w kostce powinien na zawsze zastąpić łagodny żel do mycia twarzy. Po oczyszczeniu cery pora na krem, który intensywnie nawilży skórę i wzmocni jej funkcje ochronne (np. z witaminą E, kwasem hialuronowym).


2. Kojenie podrażnień

Codzienne zmagania z zarostem są przyczyną zaczerwienień i pieczenia skóry. By ją ukoić, niezbędne są delikatne preparaty po goleniu. Kosmetyki z alkoholem dezynfekują drobne ranki, ale dodatkowo wysuszają skórę. Najlepiej więc złagodzić podrażnienia balsamem, a dopiero potem użyć wody toaletowej. Podczas golenia należy omijać ropne krostki, bo zmiany rozniosą się po twarzy.


3. Wygładzanie zmarszczek

Wielu mężczyzn prowadzi intensywny tryb życia, pracuje w stresie, przesiaduje w klimatyzowanym biurze, niewłaściwie się odżywia i często pali papierosy. Odbija się to na kondycji cery - jest szara, zmęczona. Bez intensywnej regeneracji zaczyna się starzeć. Aby temu zapobiec, po 30. roku życia warto stosować kremy przeciwzmarszczkowe, np. z ceramidami.

Zobacz także:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
zabrakło najwazniejszych! prawdziwy mężczyzna musi też dbać o swoją brodę :) olejek do brody to powinna być podstawa męskiej toalety. Dla narzeczonego kupuje w bronsy. jaki mają zapach, mmmm :)