POLECAMY

Za nami Finał XXIII edycji Konkursu Złota Nitka

Poznajcie laureatów tegorocznej edycji
Za nami Finał XXIII edycji Konkursu Złota Nitka fot. Złota Nitka

Finał Konkursu Złota Nitka odbył się w postindustrialnych przestrzeniach dawnej, pięknie odrestaurowanej elektrowni EC1 w Łodzi a gala była 1. prezentacją kolekcji projektantów odbywającą się w tym miejscu.

Nagrodę ZŁOTA NITKA 2016

Tegoroczną statuetkę otrzymała Dagna Krzystanek z Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru za kolekcję Steppe.

Nagrodę przyznaną przez Jury medialne zdobyła Anna Załucka – Kuczera, absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie, za kolekcję Flashbacks. Obie finalistki otrzymały również nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 zł.

Złota Nitka - laureaci

Złota Nitka
|Kolekcja Anny Załuckiej – Kuczery|

Podczas finału zostały wręczone nagrody ufundowane przez naszych partnerów. Viola Jagos, Dagna Krzystanek oraz Zuzanna Kwapisz otrzymały od członka Jury Gianniego Fontany zaproszenie na bezpłatny, miesięczny staż w Milan Style Academy w Mediolanie.

Tradycją konkursu jest wręczenie wyjątkowej nagrody – Honorowej Złotej Nitki. W tym roku mieliśmy niewątpliwy zaszczyt uhonorować za całokształt pracy Duet MMC – Ilonę Majer i Rafała Michalaka. Nagroda ta przyznawana wybitnym projektantom i kreatorom mody oraz osobom i instytucjom mającym szczególny wkład w promocję i kształtowanie wizerunku polskiej szkoły projektowania ubioru.

Złota Nitka 2016
|Dagna Krzystanek z nagrodą, obok jej kolekcja Steppe|

Organizator Lviv Fashion Week – wieloletni partner Konkursu zaprosił Dagmarę Stawiarską na jesienną edycję swojego wydarzenia. Swój pokaz będzie ona także miała podczas Warsaw Fashion Street. Firma Coats przekazała Violi Jagos maszynę do szycia, która z pewnością przyda się na dalszej drodze zawodowej a Fabryka Nici Ariadna ufundowała Aleksandrze Kowalskiej ekskluzywny serwis kawowy, który projektantka będzie mogła wykorzystać na spotkaniach z przyszłymi klientami.

Więcej modnych hitów na lato:

Okulary przeciwsłoneczne? Obowiązkowy dodatek Ten ciuch odmieni każdą stylizację! #ListaZakupów: najmodniejsze klapki sezonu

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)