Maciej Zień fot. serwis prasowy

Kolekcja Zienia "Look at me" w Paryżu

Maciej Zień zaprezentuje swoją najnowszą kolekcję podczas tygodnia mody w Paryżu
/ 22.09.2011 11:32
Maciej Zień fot. serwis prasowy
Propozycje na wiosnę 2012 będzie można obejrzeć na prestiżowych targach Tranoi, w zabytkowej kamienicy przy Avenue Montaigne zarezerwowanej wyłącznie dla najbardziej luksusowych marek z całego świata.

Kolekcja zatytułowana "Look at Me" została zainspirowana niepokojącą instalacją artysty Pawła Wociala o tym samym tytule. Dzieło stało się dla projektanta symbolem antagonizmów współczesnego świata. Sama kolekcja pełna jest agresywnych kontrastów i odważnych rozwiązań.
Po ostatniej kolekcji [180 stopni], to kolejny etap zmian w mojej twórczości. Wciąż uważam się za artystę, myślę jednak bardziej konstrukcyjnie i racjonalnie. Być może jest to efekt mojej fascynacji architekturą, może oznaka dojrzałości twórczej. Myślę, że ta kolekcja dla wielu będzie jeszcze większym zaskoczeniem, niż poprzednia.
- zdradza projektant. Za sesję zdjęciową promującą kolekcję odpowiada znakomity duet fotografów, Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek. Przed obiektywem stanęła topmodelka Ewa Witkowska.

Kolekcja, w której pojawią się zarówno damskie, jak i męskie sylwetki, ujrzy światło dzienne już 30. września w Paryżu. Warszawski pokaz kolekcji odbędzie się w listopadzie.