POLECAMY

Kiedyś błędy, teraz trendy - dowiedz się, co nie jest już obciachem

To paradoks - modowe błędy stają się często trendy. Jak to się dzieje? Często trendsetterzy i projektanci celowo biorą na warsztat to, co inni odrzucają i proponują nowe spojrzenie. Wybrałyśmy kilka błędów, które zameniły się w trendy - sprawdź, czy o czymś nie zapomniałyśmy!
Kiedyś błędy, teraz trendy - dowiedz się, co nie jest już obciachem

Mam ostatnio wrażenie, że gdy omawia się nowe świeże trendy, to tak naprawdę opisuje się niedawne modowe faux-pas. To taka zabawa - weź coś z listy i zmień zdanie o 180 procent. W modzie nic nie jest stałe i moim zdaniem ta ciągła zmiana jej jedną z jej zalet.

  • Skarpetki z sandałami – klasyka na liście wpadek! Po nich podobno rozpoznaje się latem Polaków za granicą. O tym zestawie napisano tak wiele, że chyba nie można nic nowego dodać. Ale od kilku sezonów w modzie damskiej to jeden z najciekawszych, ale też i najbardziej kontrowersyjnych, trendów. My jesteśmy za – ale to trend dla tych najbardziej zaawansowanych.
  • Zły rozmiar – podstawą dobrego wyglądu jest noszenie ubrań we właściwym rozmiarze. Co w takim razie z trendem oversize? Lub z zza krótkimi nogawkami spodni? Niegdyś wpadka, teraz celowy zabieg.

Zobacz także: Dżinsowe szorty czekają z nami na lato

  • Spodnie typu „mom jeans” – to dżinsowe spodnie z wysoką talią, zaszewkami w biodrach dodającymi wizualnie każdej osobie kilka kilogramów, z przykrótkimi nogawkami zwężającymi się ku dołowi. O! Przecież tak właśnie wyglądają bardzo modne marchewy! Tymczasowo modowy faux-pas jest nowym trendem. Ale za kilka lat na pewno wróci na tę listę.
  • Widoczna bielizna – przy popularnych na wybiegach przezroczystościach i koronkach prawie nie do uniknięcia. Poza tym widoczne ramiączka od biustonosza to często celowy zabieg stylistyczny.
  • Dżins od stóp do głów – czyli kanadyjski smoking – i mieszanie różnych odcieni denimu to kolejny błąd, który stał się trendem. Do niedawna ktoś noszący dżins od stóp do głów nie miał pojęcia o modzie, dziś to osoba pilnie śledząca doniesienia z wybiegów i lubiąca street fashion. Ale warto przypomnieć, że to trend dla ludzi, którzy znają się na modzie.

Zobacz także: Zrób to sam, czyli jak ozdobić starą kamizelkę dżinsową

  • Zniszczone, brudne ubranie – na koniec znowu modowa wpadka, która nie zawsze jest wpadką. Kiedyś podarte ubranie uważane było za synonim niechlujstwa, teraz kupujemy ubrania już fabrycznie postarzane i niszczone. Oczko i dziura na rajstopie? Tak właśnie miało być! Prujący się sweter? Ależ oczywiście, tak został zaprojektowany. I podobnie jak inne modowe wpadki, które stały się trendami, zarezerwowany tylko dla tych najbardziej zaawansowanych i rozumiejących modę. Podarte i poplamione farbą dżinsy to nie pozostałość po remoncie mieszkania - to nowy model prosto ze sklepu.

My radzimy własnoręczne zniszczenie spodni dżinsowych niż kupowanie fabrycznie postarzanych - zapewniamy, że zabawa z nożyczkami i wybielaczem przynosi sporo satysfakcji.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)