POLECAMY

Jesienno-zimowa kolekcja ARYTON

Odpowiedzią na najnowsze trendy w światowej modzie damskiej oraz zmieniające się wciąż oczekiwania nowoczesnych kobiet jest jesienno-zimowa kolekcja ARYTON.
Odpowiedzią na najnowsze trendy w światowej modzie damskiej oraz zmieniające się wciąż oczekiwania nowoczesnych kobiet jest jesienno-zimowa kolekcja ARYTON.

Inspiracją do jej stworzenia była dokładna analiza tendencji na najbliższy sezon zarówno w tkaninach, jak i w kolorystyce oraz stylizacji sylwetek, na podstawie szczegółowych materiałów, opracowanych przez biuro trendów WGSN w Londynie, a także wizytacji najważniejszych dla branży mody targów Premiere Vision w Paryżu.
Kluczem do odczytania kolekcji są: stylizacja, charakter użytych tkanin i kolorystyka, poprzez które wyróżniają się trzy odrębne nurty tematyczne: „DISTURBED” , „COCO” , „ELUSIVE”.

Nurt DISTURBED

Inspiracja: nawiązuje do zamierzchłych historycznie czasów: ducha „ Fin de siecle”, mrocznych klimatów XIX-wiecznej ulicy z powieści Dickensa, filmu Charliego Chaplina pt. ”Włóczęga” (z obrazami zabawnego i dziwacznego rzezimieszka w niedopasowanym, za luźnym ubraniu biedaka) oraz zmysłowej „ Bell Epoque” z czarującym nocnym lśnieniem paryskich kabaretów. Jednym słowem poetyka starych ubrań wyjętych z szaf naszych praprababć. Ważne są motywy męskiego krawiectwa z odniesieniem do tamtych czasów. Wszystko jednak zinterpretowane przez nowoczesny pryzmat trochę „ zakłóconych i zachwianych” proporcji (disturbed – naruszony). Stąd linie ubrań przyjmują nowe kształty poprzez mocno dopasowane i dla kontrastu zbyt luźne formy, nietypowe zapięcia (wiązania), ściągacze, bufy, marszczenia, kontrafałdy itp.
Jesienno- zimowa kolekcja ARYTON
Kolory: gama kolorystyczna jest raczej ciemna i stonowana (tajemniczo mroczna), jak kolory spłowiałych starych fotografii z nalotem szlachetnej patyny. Dla zrównoważenia i podbicia efektu ww. kolory mogą przybierać bardziej świetlisty wyraz, ożywać (wydobywać się z ciemniejszego tła) w postaci lśniących jedwabnych satyn, kaszmirów oraz błyszczących dodatków (paski, torby, biżuteria). Nurt „ Disturbed” podzielony został na trzy kolorystyczne grupy – mini kolekcje:
  • z akcentem koloru ciemnego bordo (burgund, zmrożona wiśnia) w towarzystwie czerni, ciemnego grafitu, zróżowiałej szarości, jasnego przypudrowanego różu.
  • z akcentem koloru chłodnego szafirowego granatu w relacji z brązem gorzkiej czekolady, tabaki, karmelu i cieplejszych odcieni beży z karmelem
  • z akcentami kontrastujących i zarazem dopełniających się wzajemnie kolorów: ciepłych nasyconych zieleni i energetycznych oranży – neutralnym łącznikiem między nimi jest ciemna zbrązowiała czerń
Tkaniny: W kostiumach i garniturach nawiązujące do tradycyjnych męskich ubraniówek (flanele, tenisy, tweedy, krata) a także stylowe, miękkie i prążkowane aksamity, gładkie oraz żakardowo- hologramowe satyny (w prążki i stylizowane motywy roślinne). W płaszczach szlachetne gładkie kaszmiry, strukturalne suri-alpaki i karakuły, zaś w kurtkach lśniące nowoczesne tkaniny wykończone na efekt hologramowej tafty z futrzanymi wykończeniami.

Produkty: Klasyczne kostiumy i garnitury inspirowane męskim stylem, zinterpretowane jednak w niekonwencjonalny sposób. Fasony z linią blisko ciała, podkreślające atuty kobiecej sylwetki z wykończeniami (wiązania, zakładki, marszczenia, ściągacze, ozdobne szwy, taśmy , lamówki, pipingi, kontrastowe podszewki), które mają przełamywać sztywną formalność i zyskiwać wyrafinowanie kobiecego szyku. Luźniejsze formy a'la Chaplin reprezentują w kolekcji zamaszyste tuniki, spódnice i spodnie z zakładkami oraz wyraźnie podniesioną talią (np. spodnie z szelkami). W okryciach wierzchnich, obok klasycznych płaszczy inspirowanych dyplomatkami oraz usportowionych kurtek są także te z bardziej oryginalnymi rozwiązaniami, podkreślającymi nowatorski charakter kolekcji (np. drapowane kołnierze, poszerzane rękawy z zakładkami o długości ¾, futrzane wykończenia, wypalane laserem stylizowane motywy).

Nurt COCO

Inspiracja: Nawiązanie do stylu francuskiej ikony mody COCO CHANEL, ale trochę przewrotnie i z przymrużeniem oka , w myśl takich haseł jak: „ ikona mody” i „ wyświechtany styl”. Pomysł polega na oczyszczeniu i przetworzeniu klasycznej ikony mody, z buntowniczą kontestacją z jednej strony, zaś z drugiej na chęci zbudowania naturalnego pomostu, łączącego przeszłość z przyszłością . Charakter tej linii odwołuje się do synonimu wyrafinowanej, wysokiej klasy mody, przez co ma być wyjątkowo kobiecy i nieco kokieteryjnie ekskluzywny. Kształty ubrań nawiązują do prostego i geometryzującego stylu Chanel z typowym „ pudełkowym żakietem”, a dla przełamania – miękko układające się obłe formy podkreślające atuty kobiecej sylwetki. Innowacją w kolekcji jest stonowana kolorystyka zasadniczych produktów, oparta na neutralnych odcieniach złocisto- szarości, czerni, grafitów, kremowych beży (wyciszenie kolorystyki stylu Chanel) i dla równowagi ożywienie tego wszystkiego wyraźniejszymi kolorami (cukierkowo-pastelowymi, identyfikującymi Chanel) w dodatkach i biżuterii.

Kolory: Gama neutralnych i stonowanych kolorów dla zasadniczych produktów: czarny, grafitowy, szaro-złocisty, zszarzały beż, biało- kremowy.
Gama kolorów ostrzejszych i nasyconych dla dodatków i biżuterii: amarantowy, łososiowy róż , kobaltowy.

Tkaniny: Przywołujące na myśl „ chanelowskie” tweedy, kraty i pepity z fantazyjnymi splotami przędz, o rozmytych i „niedopowiedzianych” efektach: miksy spęcherzykowanych powierzchni i struktur „boucle”, rozedrgane tweedy, winylowe błyski , melanże z metalizowanymi nitkami – wszystko jednak zdyscyplinowane stonowaną i spokojną kolorystyką .

Produkty: Zgeometryzowane (nawiązujące do tzw. „ pudełkowych” kształtów), proste formy żakietów, sukienek, kurtek i płaszczy, eksponujące fakturę tkanin lub o gładkich powierzchniach - podkreślonych w krawędziach cięć „ winylowymi” ozdobnymi pipingami.
Jesienno- zimowa kolekcja ARYTON
Nurt ELUSIVE ( tzn. nieuchwytny, wymykający się)

Inspiracja: to przede wszystkim natura w szerokim pojęciu. Mieści się w niej z jednej strony wyciszony urok zimowego krajobrazu, śnieg, lód - jego faktura, spękania, połysk oraz jego relacje ze światłem. Przekłada się to na fakturę, wykończenie i tzw. „chwyt” tkanin, które w jednym przypadku są miękkie i puszyste, a w innym zwracają uwagę swoją chłodną i śliską fakturą.
Drugim biegunem naszej inspiracji jest świat dzikich zwierząt: śnieżnej sowy, pantery oraz foki, gdzie inspiruje nas ich umaszczenie. To wszystko przekłada się na druki, fakturę i wytłoczenia w tkaninie. Nie można tu również zapomnieć o bardzo ważnym motywie tej kolekcji - wzorze skóry krokodyla, który na pierwszy rzut oka odbiega od całości inspiracji, ale który doskonale ją uzupełnia i wzbogaca.
Kolekcja w założeniu ma charakter casualowy, choć w jej składzie znajdują się również rzeczy bardziej formalne - biurowe oraz kilka fasonów typowo wieczorowych. Charakterystycznym elementem kolekcji są plisy i zaprasowania, które poprzez swój kształt nadają ubiorom swego rodzaju fasetowy szlif.

Kolory: Paleta jest bardzo stonowana i dość jasna. Nawiązuje ona do wizji lasu pokrytego śniegiem, spod którego wystają trawy i krzewy z resztkami zasuszonych liści. Pojawia się więc kolor ecru, jasny beż, ’’płowy jeleń” i ciemny beż oraz brąz "kolor ziemi”, które nadają palecie ciepłego charakteru.
Duży wpływ na kolorystykę ma też futro wcześniej wspomnianych zwierząt: foki, pantery i upierzenie sowy. Ta grupa kolorystyczna obraca się w odcieniach szarości: od ciemnej o nazwie ‘’metaliczna foka”, poprzez odcień jaśniejszej szarości nazwany ‘’pióro’’, aż do koloru mającego w nazwie "lód’’

Tkaniny: to przede wszystkim wełny o delikatnym połysku, ciepłe tweedy o wyraźnej fakturze łączone ze wstawkami z cienkiego szyfonu, tkaniny przypominające swoją strukturą szantung z subtelnie metalizowaną powierzchnią. Są też tkaniny żakardowe z wytłaczaną powierzchnią, wzorowaną na skórze krokodyla, co daje bardzo efektowny, przestrzenny efekt.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)