Jane Birkin fot. ONS.pl

Jane Birkin dla Saint Laurent - Styl gwiazd - Trendy sezonu

Tak! To ta od Birkin Bag projektu Hermes!
Joanna Mroczkowska / 06.04.2016 05:59
Jane Birkin fot. ONS.pl

Jane Birkin w grudniu tego roku skończy 70 lat i właśnie teraz powraca na modową scenę i to nie lada kolaboracją. Słynna brytyjska aktorka i piosenkarką została twarzą najnowszej kampanii reklamowej Saint Laurent. A wygląda świetnie! W związku z tym chciałyśmy przybliżyć wam sylwetkę tak jakże ciekawej gwiazdy. W końcu to na jej cześć dom mody Hermes a raczej ówczesny dyrektor kreatywny Jean-Louis Dumas nazwał torebkę doskonałą - Birkin - a ta stała się najbardziej pożądaną torebką świata.

Jane Birkin - ikona mody

Aktorka swoją karierę rozpoczęła w wielkim stylu, bo w "Powiększeniu" Michelangelo Antonioniego, filmie, który do dzisiaj zaliczany jest do najbardziej kultowych w historii. W latach 70. była jedną z najbardziej pożądanych artystek a do tego nieziemsko kontrowersyjną. Jej piosenka, którą stworzyła z Sergem Gainsbourgiem została zakazana w wielu krajach.

Innym razem zagrała kochankę Brigitte Bardot w słynnym obrazie "Gdyby Don Juan był kobietą". Jej życie prywatne i artystyczne zawsze wzbudzało wiele emocji. Dlatego też jej udział w najnowszej kampanii Saint Laurent jest tak ciekawym wydarzeniem. Niezaprzeczalnie jest to najgorętsza kampania sezonu! A Wy jak oceniacie ten wybór Hediego Slimane? Seksowna 69-latka w stylowym smokingu...? Nieźle!

Jane Birkin
fot. Saint Laurent

Jane Birkin
fot. ONS.pl

Więcej modnych ubrań na wiosnę 2016:

6 najmodniejszych modeli kurtek w tym sezonie #ListaZakupów: biała marynarka Ponadczasowe rzeczy, które kupicie teraz