POLECAMY

Jak wyglądać na zdjęciach jak gwiazda

Poznaj kilka prostych sztuczek, dzięki którym na zdjęciach z wakacji będziesz wyglądać jak gwiazda filmowa
Jak wyglądać na zdjęciach jak gwiazda fot. FREE

Rzadko jesteś zadowolona, widząc siebie na zdjęciach, a obiektyw skierowany w twoją stronę totalnie cię paraliżuje? „Wszystkiego można się nauczyć, także tego, by na zdjęciach zawsze wychodzić perfekcyjnie” – przekonują modelki Joanna Horodyńska i Karolina Malinowska. Zastosuj się do ich wskazówek i jak najwięcej ćwicz, bo praktyka czyni mistrza.

Makijaż


* „Najważniejsze są podkreślone oczy” – przekonuje Karolina. Dobrze wyglądają na fotografii dokładnie pomalowane rzęsy. Jeśli chcesz osiągnąć spektakularny efekt, doklej sztuczne rzęsy . Wcześniej pomaluj własne czarnym tuszem. *
* „Wykorzystaj sztuczkę stosowaną przez wizażystów. Namaluj czarną kreskę tuż nad górnymi rzęsami” – radzi Joanna. Kreska będzie niewidoczna, ale „otworzy” oko, a dodatkowo uzyskasz efekt gęstszych rzęs .
* Pamiętaj o rozświetleniu – błysk powyżej kości policzkowych odświeży spojrzenie, natomiast jasny, opalizujący cień w kącikach oczu optycznie je otworzy i zlikwiduje zmęczenie.
* Wymodeluj rysy twarzy, wykorzystując do tego brązer. By twarz nie była płaska i bez wyrazu, staraj się stopniować natężenie koloru. Jeśli chcesz wyszczuplić buzię, wystarczy szerokim pędzlem zrobić dwa pasy po obu stronach twarzy – od skroni do brody (o modelowaniu rysów twarzy czytaj także w rubryce „Akademia Urody”).
* Popraw kształt ust. Jeśli twoja górna warga jest węższa od dolnej i chcesz zniwelować tę dysproporcję, we wgłębienie nad górną wargą nanieś odrobinę jasnego cienia.
* Nie zapomnij zadbać o brwi – stanowią oprawę twarzy. Najprostsza zasada odnośnie ich koloru brzmi: blondynki powinny mieć brwi o ton ciem-niejsze od koloru włosów, zaś brunetki o ton jaśniejsze. Pamiętaj też o nadaniu im odpowiedniego kształtu. Zbyt nisko osadzone brwi sprawiają, że oczy stają się mniejsze, a spojrzenie mniej przyjazne.
* Ukryj niedoskonałości – podkład zmatuje świecącą cerę, korektor zakryje wypryski, a zaczerwienienie oczu zniwelują krople. Uważaj jednak na mocne kolory makijażu – na zdjęciu mogą się wydać intensywniejsze niż w rzeczywistości.

EKSTRARADA:
Jeśli masz wątpliwości, jak pozować, zobacz, jak robią to gwiazdy – ćwicz ich pozy przed lustrem. Dzięki temu znajdziesz tę, w której czujesz się najpewniej i najbardziej sexy.

Ubranie


Jeśli masz wątpliwości, jak pozować, zobacz, jak robią to gwiazdy – ćwicz ich pozy przed lustrem. Dzięki temu znajdziesz tę, w której czujesz się najpewniej i najbardziej sexy.

EXTRARADA:
Zastanów się, jaka część ciała jest twoim największym atutem. Jeśli wiesz, że masz piękne nogi, to je pokaż, a nie zakrywaj spodniami.

Poza

* Najprostszy patent: wyprostuj plecy, wciągnij brzuch, wyeksponuj piersi i wypchnij biodra do przodu. Od razu sylwetka wygląda lepiej.
* Położenie jednej ręki lub obu w talii zawsze sprawia, że nogi wydają się dłuższe. Uważaj jednak na palce – wyglądają dobrze tylko wtedy, gdy są złączone.
* Bądź energiczna i postaraj się nie przyjmować sztucznych póz. Poruszaj się naturalnie, tańcz i dobrze się baw.
* Stojąc przed aparatem, przenieś ciężar ciała na jedną nogę. Lekko przechylona postawa sprawia wrażenie naturalnej, jest też bardziej interesująca niż stanie przodem do aparatu i patrzenie prosto w obiektyw. 
* Pozycja z półobrotu: stań tyłem do aparatu, lekko wysuń ugiętą nogę do przodu, skręć tułów w stronę obiektywu i rzuć seksowne spojrzenie. Jedną z rąk oprzyj na biodrze. Ta pozycja doskonale wysmukla sylwetkę, zwęża talię i maskuje dysproporcje.
* Postaraj się wyciągnąć szyję w górę i lekko pochylić głowę. Wtedy twoja twarz wygląda najlepiej, rysy stają się bardziej subtelne, nie ma efektu podwójnego podbródka.
* Postaw na naturalny uśmiech. Przypomnij sobie zabawną sytuację, która wywoła niewymuszony uśmiech. Unikaj zbyt szerokiego uśmiechu, przy którym widać całe twoje uzębienie.
* Nie zamykaj oczu. Kiedy pozujesz do zdjęcia, staraj się nie mrugać ani nie mrużyć oczu. Tuż przed pstryknięciem lekko je rozszerz i patrz w miejsce ponad obiektywem.
* Nie garb się. Ściągnij łopatki, wypnij pierś i wciągnij brzuch – dzięki temu sylwetka będzie wyprostowana i wyda się szczuplejsza. EXTRARADA: Najseksowniejszy trik - pochyl się w kierunku fotografa i skrzyżuj ramiona pod biustem. Dzięki temu piersi będą pełniejsze, a twoja figura – bardziej uwodzicielska.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)