MKM, sweter fot. MKM, sweter

Jak ubrać się na łyżwy

Strój na łyżwy powinien być przede wszystkim ciepły i wygodny. Pomożemy ci go skompletować!
/ 30.11.2009 13:05
MKM, sweter fot. MKM, sweter
Na tafli lodu nie możesz ani zmarznąć, ani zbytnio przegrzać się. Musisz tak dopasować strój, aby uniknąć późniejszej choroby.

Najlepiej ubrać się zgodnie ze starym, sprawdzonym sposobem – na „cebulkę”. Załóż więc najpierw odpowiednią, sportową bieliznę, następnie koszulkę bawełnianą lub podkoszulek, które będą wchłaniały pot. Na koniec obowiązkowo coś ciepłego – sweter. Tu do wyboru masz różne rodzaje – np. zakładany przez głowę czy zapinany na guziki – który powinnaś uzupełnić sportową, nieograniczającą ruchów kurtką. Pamiętaj, że nie warto zakładać krótkich kożuszków czy kurteczek – zimą nerki, biodra i pupa powinny być pod szczególną ochroną. Zrezygnuj więc z eksponowania atutów figury na korzyść późniejszego zdrowia.

Ubrana „na cebulkę” masz możliwość rozpięcia kurtki lub wręcz jej ściągnięcia, ale tylko w przypadku kiedy będzie naprawdę ciepło, a ty będziesz się dużo ruszać na lodzie. Na łyżwy możesz też wybrać przedłużany golf, który uzupełnisz kolorowym, grubym paskiem, czyli ciepło i z fasonem. Golf ochroni twoja szyję co oznacza, że szalik nie będzie już potrzebny. Nie zapomnij jednak o założeniu kurtki. Inną kreacją są przedłużane swetry – rozpinane tuniki – które zastąpią płaszcz lub kurtkę, a ich modna długość pozwoli ci wyróżnić się na lodowej tafli.

Wykonane z wysokiej jakości wełny zapewnią nie tylko odpowiednią temperaturę ciała, ale dadzą ci poczucie swobody ruchu. Pamiętaj jednak, że wybierając tunikę musisz pod nią założyć coś ciepłego. Sam podkoszulek nie wystarczy. Tunikę także możesz rozpiąć – ale z rozsądkiem i zależnie od pogody. Gdy już wiesz co założyć „na górę” (od pasa w górę), pora pomyśleć o tym co będzie „na dole”, czyli o spodniach. Trudno będzie ci jeździć w dżinsach – na łyżwach nic nie powinno ograniczać twoich ruchów, zwłaszcza jeśli chcesz zademonstrować swoje szczególne umiejętności. Załóż więc spodnie nieco luźniejsze, elastycznie dopasowujące się do ciała, a zarazem ciepłe. W przypadku gdy zdecydujesz się na tuniki świetnym rozwiązaniem będzie zestawienie ich z różnobarwnymi getrami, czyli szykowność i wygoda w jednym. Na koniec pomyśl o czapce i rękawiczkach.

W kwestii czapek nie ma żadnych ograniczeń – czy będzie to czapka sportowa, z daszkiem czy romantyczny pleciony beret – najważniejsze, aby było ciepło. Bo przez głowę ucieka przecież 70% ciepła z organizmu! Podobna zasada funkcjonuje w przypadku rękawiczek – ubierz dowolne, ale z kożuszkiem, gdyż w mroźne popołudnia i wieczory o odmrożenia nietrudno.