POLECAMY

Jak spakować się na majowy weekend

Kamila Szczawińska - modelka - z racji wykonywanego zawodu często w podróży, podpowiada nam, jak się spakować na krótki wyjazd.
Jak spakować się na majowy weekend
Majówka w Polsce to pogodowa loteria – może być piękne słońce i 30 stopni C, ale równie dobrze całą dobę może lać jak z cebra. Dlatego, choć to krótki wyjazd, należy być przy-gotowanym na każdą okazję, nie tylko pogodową.

Zrób research

Sprawdź pogodę w Internecie, będziesz wiedzieć, jakie rzeczy na pewno należy zabrać. Zainteresuj się miejscem, do którego się wybierasz, sprawdź, jak można spędzać tam czas. Jeśli np. są tam dyskoteki, a ty lubisz tańczyć, koniecznie weź ze sobą jedną wystrzałową sukienkę.

Zabierz gotowe zestawy

Najlepiej złożone z ubrań wielofunkcyjnych. Przed zapakowaniem walizki rozłóż ubrania na łóżku i poukładaj w zestawy. Wybieraj rzeczy, które w zależności od połączenia będą mogły stanowić strój bardziej elegancki lub sportowy. Ta sama biała koszula z dżinsami jest świetna na spacer, a już z garniturowymi spodniami stanowi ciekawą propozycję na wieczór. Diabeł tkwi w szczegółach. Weź dodatki – apaszkę, szalik, pasek. Zajmują mało miejsca, a potrafią nadać ubraniom zupełnie inny charakter. Pamiętaj o japonkach – świetnie sprawdzą się w upalne dni, zapewnią też ochronę stopom na basenie. Spakuj też baleriny – modne, wygodne, doskonałe na spacer i wieczorne wyjście .

Zminimalizuj ilość (i wielkość) kosmetyków

Na dwu-, trzydniowy wyjazd nie ma sensu zabierać tych „normalnych”. Lepiej weź próbki lub kosmetyki w małych opakowaniach (niektóre firmy sprzedają takie „sety”). Możesz też przelać szampon czy balsam do specjalnych plastikowych buteleczek, które dostaniesz np. w Sephorze. Koniecznie weź także krem z filtrem i używaj go! Zestaw obowiązkowy do makijażu to: tusz do rzęs, korektor, ciekawa paleta cieni i błyszczyk.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)