POLECAMY

Francuski Szyk

Polki cieszą się opinią jednych z najpiękniejszych kobiet świata, ale to o Francuzkach mówi się, iż są najbardziej stylowe
Francuski Szyk fot. ONS/kolaż polki.pl

Polki cieszą się opinią jednych z najpiękniejszych kobiet świata, ale to o Francuzkach mówi się, iż są najbardziej stylowe, czarujące, eleganckie, zadbane, seksowne. Na czym zatem polega sekret francuskiego szyku, lekkiego jakby zupełnie nie wymagający wysiłku. Bardzo ważną zasadą stylu bezwzględnie przestrzeganą przez Francuzki jest dotrzymywanie wszelkich starań, żeby zawsze wyglądać jak najlepiej. I ta zasada nie ogranicza się tylko do stroju. Równie ważne jest dbanie o manikiur, fryzurę i makijaż. Ich sekret tkwi  w przyjemności, jaką odnajdują w codziennych rytuałach pielęgnacyjnych. Każda kobieta może wyglądać młodo i zdrowo, o ile tylko tego pragnie. Dobrych efektów nie da się jednak osiągnąć bez systematycznej pracy nad sobą. Trzeba wyrobić w sobie nawyk, potrzebę, estetycznego wyglądu. Francuzki nigdy nie kładą się spać bez oczyszczenia twarzy. Krem na noc, krem na dzień, krem z faktorem, krem pod oczy, serum, tonik i produkty do pielęgnacji ciała to nie kaprys, ale konieczność, aby podtrzymać w świecie legendę o pięknych w każdym wieku. Wydają mnóstwo pieniędzy na kosmetyki nawilżające.  Z upodobaniem nakładają na usta pomadkę, co najmniej dwa razy dziennie stosują balsam i krem, który dostarcza ich skórze maksymalnej ilości wody. Piją wodę mineralną  bez zastanowienia, to jest odruch. Jeśli chcą mieć wypoczęte spojrzenie, kładą na oczy chłodne kompresy z różanej herbatki. Na piersi stosują okłady z flaneli, uprzednio zanurzonej w lodowato zimnej wodzie i tym sposobem podtrzymują ich jędrność.

Czasopismo Cosmopolitan opublikowało mały dekalog Francuzki zdradzając przepis na seksi wygląd.
1. Stawiają na dodatki
Podobno Francuzki zawsze akcentują strój doskonałym dodatkiem.
2. Dbają o włosy
Dziewczyny z Francji mają zawsze perfekcyjnie obcięte włosy. Wybierają nowoczesne i proste w układaniu cięcia. Ponoć dodają do płukania włosów sok z cytryny. Wpływa on nawilżająco na strukturę włosa i zapewnia blask.
3. Wybierają stonowany makijaż
Najseksowniejszy jest naturalny makijaż z jednym mocnym akcentem. Podkreślają więc jeden element twarzy, np. usta. Piękna i zadbana skóra nie wymaga grubej warstwy makijażu, co pozwala Francuzkom na dyskretny, naturalny make-up, dodający dziewczęcego uroku dojrzałym kobietom.
4. Są pewne siebie
Francuzki są świadome swojego ciała i wiedzą, czym się chwalić A przynajmniej takie się wydają, bo... nigdy nie chodzą zgarbione. Pierś do przodu, wyprostowana sylwetka, lekko uniesiony podbródek (daje efekt dłuższej szyi) – oto sposób paryskich elegantek. Dzięki temu wydają się też bardzo wysokie i zmysłowe. Dziewczyny z Francji nawet gdy siedzą nie pochylają się do przodu.
5. Wydają się tajemnicze
Francuzki celowo tworzą wokół siebie seksowną, pełną klasy aurę. Oto ich tajemnica – zdecydowany krok, seksowny uśmiech, ruch bioder, czarujący gest odgarniania włosów z czoła...
6. Dbają o figurę ale...
Nie znaczy to jednak, że głodzą się całymi dniami. One po prostu potrafią delektować się jedzeniem, jedzą małe ale sycące porcje, nie podjadają między posiłkami. Katie Breen, była redaktor naczelna francuskiego wydania „Marie Claire”, pytana o sekret Francuzek odpowiada, że „przyjaciele, rodzina, mąż, kochanek, spacery i szybkie chodzenie to ulubiony fitness Francuzek:  „Minimalne, dziecięce porcje, dużo chodzenia, każdy kieliszek wina popijany szklanką wody”. O tych zasadach pisała Mireille Guillano w swoim bestsellerze „Dlaczego Francuzki nie tyją?
7. No i jeszcze jedno...
One nigdy nie zapominają spryskać ciała ulubionymi perfumami

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/4 lata temu
Laski skąd w was tyle jadu !!! dekalog w znaczeniu przenośnym to także zbiór podstawowych zasad postępowania w jakimś środowisku lub jakiejś dziedzinie. Zobacz słownik języka polskiego!!!
/4 lata temu
Dekalog to 10! NIEUKI!