POLECAMY

Jak często powinnaś prać staniki?

Dowiedz się co myślą o tym eksperci
Jak często powinnaś prać staniki? fot. Fotolia

Na pewno zdania są podzielone. Nadgorliwe powiedzą, że po każdym założeniu - okazuje się jednak, że eksperci twierdzą inaczej. Oczywiście jest to bardzo indywidualna sprawa jednak nie powinnyśmy przesadzać w żadną stronę. Okazuje się, że zbyt częste pranie staników pogarsza ich elastyczność i nawet najlepsze detergenty nie uchronią ich przed zniszczeniem a przed wszystkim utratą kształtu i siłą podtrzymania.

Jak często prać staniki?

Jak wcześniej wspomniałam, wszystko zależy od osoby i aktywności. Producenci bielizny zalecają brać biustonosze raz na kilka założeń. Jednak jeśli macie problem z poceniem - częstotliwość musi się zwiększyć. (Uprawiające sporty powinny używać specjalnych staników, które odpowiednio utrzymują biust - te pierzemy po każdym treningu).

Kolejną rzeczą, na którą eksperci zwrócili uwagę jest to by w swojej garderobie mieć kilka staników na zmianę. Po całym dniu noszenia potrzebuje on "odpoczynku" by wszystko wróciło do normy po godzinach naciągnięcia.

Jak prać i suszyć biustonosze?

Jeśli bieliznę pierzesz w pralce postaraj się ustawić jak najdelikatniejszą opcję i koniecznie użyj płynu do płukania tkanin. W końcu stanik to rzecz najbliższa naszej skórze niech zatem będzie w jak najlepszej kondycji. Ponadto zaopatrz się w specjalny woreczek to prania bielizny a przed wrzuceniem do bębna stanik zawsze zapinaj na haftki. Susz zawsze w pozycji leżącej, wisząca pozycja może uszkodzić jego formę.

Więcej modowych porad:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)