H&M Conscious fot. serwis prasowy H&M

H&M Conscious Collection Denim - Modne kolekcje - Sieciówki

Dowiedz się więcej!
Joanna Mroczkowska / 19.09.2014 09:11
H&M Conscious fot. serwis prasowy H&M

Jak wiadomo świadomość środowiska i naszego wpływu na przykre zmiany jest coraz większa. Jednak jednostki to nie to samo co wielkie korporacje. Chwała jednak, że wiele z nich zwraca uwagę na warunki produkcji, czy wpływ na otoczenie. Wśród przodujących marek, które stawiają na ekologię w modzie jest oczywiście H&M, które już 2. października wprowadza kolejną eko-linię. Kapsułowa kolekcja Conscious Denim to dżinsowe ubrania, które powstały z bardziej ekologicznych materiałów i w bardziej przyjaznych środowisku procesach produkcyjnych.H&M Conscious Denim

Kolekcja H&M Conscious Denim to nowoczesne kroje w nasyconych odcieniach indygo – od wąskich dżinsów z obniżoną lub wysoką talią, po fasony boyfriend ze zwężanymi nogawkami. By stworzyć kompletny wizerunek, oprócz tych dżinsowych klasyków marka proponuje również ciuchy wyprodukowane z materiałów bardziej przyjaznych środowisku, które nosi się zupełnie jak denim.

Słowo o eko-działaniach H&M

Tworząc kolekcję Conscious Denim firma H&M zastosowała kryteria hiszpańskich konsultantów denimu działających pod firmą Jeanologia i przetestowała procesy prania dżinsu pod względem m. in. zużycia wody i energii. Aby spełnić standardy, zastosowane materiały muszą być bardziej ekologiczne, a efekty sprania muszą osiągnąć najwyższy poziom.

Każdy element kolekcji będzie opatrzony metką Clever Care z informacjami o bardziej ekologicznych sposobach użytkowania i konserwacji odzieży, a na sklepowych przywieszkach znajdą się opisy charakterystycznych cech poszczególnych ubrań stanowiących o ich większej zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Więcej dżinsowej mody:

Tagi: H&M, ubrania