Gothic Lolita - style ekstremalne

Lolita to kokietka, która pod niewinnym i słodkim wyglądem skrywa zmysłowość. Lolita gotycka to jej nowoczesna wersja, która jest kompromisem pomiędzy schematem dziewicy a współczesną, trochę „zepsutą” i mroczną dziewczynką.
/ 18.05.2010 07:43
Lolita to kokietka, która pod niewinnym i słodkim wyglądem skrywa zmysłowość. Lolita gotycka  to jej nowoczesna wersja, która jest kompromisem pomiędzy schematem dziewicy a współczesną, trochę „zepsutą” i mroczną dziewczynką.

Gothic Lolita- wariactwa mody-korekta
fot. Kuro toxic Lolita

Japonia znana jest z swoich modowych szaleństw. Jednak niewiele osób ma świadomość, że te na pozór dziwaczne stroje są określoną ideologią, pewnego rodzaju buntem, jaki młodzi Japończycy afiszują właśnie poprzez modę.

Gothic Lolita- wariactwa mody-korekta
fot. The banquet

Gothic lolita należy do kategorii mody lolita fashion i sąsiaduje ze słodkimi biało-różowymi sukienkami. Styl opiera się na inspiracjach epoką wiktoriańską. Panuje w nim mnóstwo przepychu charakterystycznego dla tamtego okresu. Nastolatki wybierają zapinane pod szyję bluzki, koronkowe, falbaniaste sukienki oraz kapelusiki.

Gothic Lolita- wariactwa mody-korekta
fot. Kasiotfur Empire

Gothic lolity dążą do wykreowania wizerunku przypominającego porcelanowe, wiktoriańskie laleczki. Często noszą przy sobie stylowe parasole oraz torebeczki.

Gothic Lolita- wariactwa mody-korekta
fot. Andrea

Mają swoje specjalne sklepy oraz aktualizowane co roku kolekcje. Istnieją magazyny z charakterystyczną dla tego stylu modą. Nie brakuje też filmów, mang oraz anime popularyzujących taki look.

Gothic Lolita- wariactwa mody-korekta
fot. Ghotic Thumb

Wbrew pozorom styl ten wymaga dobrej orientacji w modzie oraz w krawiectwie. Im bardziej kunsztowna i pracochłonna stylizacja, tym większe uznanie wśród środowiska. Niejedna członkini tej subkultury potrafi doskonale operować igłą i nitką.

Gothic Lolita- wariactwa mody-korekta
fot. Ogawa, Wampirepanger

Gothic Lolita- wariactwa mody-korekta
fot. Punk Rave
 
Bardzo ważny  w tej stylizacji jest makijaż. Cera powinna być idealna a jasna karnacja jest oznaką ogromnej dbałości i elegancji. Do tego obowiązkowo dramatyczne, mocno podkreślone ciemnym kolorem oczy. Włosy najczęściej kręcone na wzór wspomnianych już wcześniej porcelanowych laleczek.

Gothic Lolita- wariactwa mody-korekta
fot. Bibian Blue

Styl ten trafił również na pokazy mody. Oczywiście w dużo subtelniejszej wersji, aczkolwiek wiele atrybutów i kolorystyka zostały zaczerpnięte właśnie od gotyckich lolit. Są to między innymi podkolanówki, duża biżuteria oraz koronkowe ubrania i sukienki.

Gothic Lolita- wariactwa mody-korekta
fot. Gothic Lolita fashion magazine

Jak Wam się podobają gotyckie lolity?

Magda Balul
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (17)
/26.06.2010 18:22
Styl ten nie ma nic wspólnego z lolitkami. Tu nie chodzi o żadne kokietowanie, a raczej wprost przeciwnie! Lolita zakrywa ramiona, nie pokazuje pępka, nosi pod/nadkolanówki lub rajstopy, gdzie tu kuszenie? Nie jest także zepsuta, a elegancka, ma dobre maniery, często interesuje się sztuką. Radzę zapoznać się trochę dokładniej ze stylem, bo aż razi kompletny brak podstawowej wiedzy na temat lolit (nie lolitek!) i przepisywanie standardowych haseł z jeszcze durniejszych artykułów. No i zdjęcia są źle podpisane, pomylone są tytuły z autorami. Np pierwsze jest autorstwa Toxic Tenshi, a drugie Zemotion.
/05.08.2010 07:56
Zgadzam się z Tobą. Wiele osób NIC na ten temat nie wie. Zaraz Ci pokażę jaki komentarz znalazłam: "mi lolita kojarzy się z niedomytą, brudną i wyuzdaną kobieto-dziewczynką" albo "lolita to lateksowe, różowe mini malutki staniczek i lizak"... niektóre komentarze są bez sensu... Ale cóż ^^ inteligencja ludzi. Sama jestem gothic-lolitą. Wiele "ludzi" mówi, że jestem dziwna itp. Ale nie warto się takim czymś przejmować. Nic to nigdy nie widziało, a jak jest coś innego czego się nie zna- wyśmiać. Niestety. Neardeltańczycy działali na podobnej zasadzie ;)
/07.06.2015 10:01
Aleś ty głupia. Co ma wspólnego lolita z niedomytą i brudną? Żałosna jesteś. Lolita to zmysłowa i seksowna dziewczyna w młodym wieku, która lubi uwodzić.
/07.05.2012 20:37
pierwsze zdjecie u gory - tak kiedys bedzie wygladac matka moich dzieci! :) REWELACJA!
POKAŻ KOMENTARZE (14)