POLECAMY

H&M bierze recykling bardzo poważnie. Będzie produkował ubrania z krowich odchodów?

Ubrania z kupy? Dowiedz się o co chodzi?
H&M bierze recykling bardzo poważnie. Będzie produkował ubrania z krowich odchodów? fot. FREE Imax/Tree

Ekologiczne ubrania H&M

Właściciele marki H&M zadeklarowali, że do 2040 roku będzie w 100% będzie korzystać z ekologicznych półproduktów. Szwedzka sieciówka zainwestowała w szeroką gamę innowacyjnych produktów, które są bardziej przyjazne środowisku. Jednym z nich jest tkanina produkowana z krowiej kupy.

5 pomysłów na recykling

Okazuje się, że efektem obróbki jest miękki i wytrzymały materiał... wykonany z krowiego obornika. Nie martwcie się! Nie będzie śmierdział. W rzeczywistości specjaliści wykorzystują celulozę znalezioną w odchodach i produkują z niej twardą tkaninę. A co jeszcze ważniejsze, to fakt, że elementy odchodów, które nie są wykorzystywane do tworzenia materiału biorą udział w jego tworzeniu. Recykling 100%.

Redakcyjne pomysły na recykling t-shirtu

Twórczyni pomysłu wykorzystywania krowiego obornika Jalila Essaidi nazwa tę tkaninę "mestic". Może już niedługo będzie tak samo popularna, jak poliester i bawełna?

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
H&M robi teraz taki szajs, że chyba już teraz sięgnęli po odpady. Czy to wydaliny zwierzęce? Na to wygląda. Smętnie zwisające szmaty w odcieniach kupopodobnych. Chiński shit za europejskie ceny. Kciuk w dół.