Egzotycznie, wschodnio i ... bajkowo

W najnowszym pokazie haute couture Jean Paul Gaultier przenosi nas w świat wschodnich bajkowych krain.
/ 06.05.2008 15:23
Pełna przepychu, fantazyjna kolekcja pełna różnorodnych kolorów w pełni oddaje wizję ekscentrycznego projektanta.

Na głowach dominują korony, które zlewają się niemalże z naturalnymi włosami modelek. Dla kontrastu pojawiają się arabskie turbany ozdobione piórami. Żakieciki z szerokimi ramionami, wąskie bryczesy i rapier do ręki... a to tego lisie futra. Albo długie powłóczyste suknie z pazurem.
Motywy zwierzęce pojawiają się w postaci długich szalów, rękawów z lisich ogonów, czy też całych kostiumów obszytych naturalnym futrem.
Taka właśnie jest kolekcja haute couture jesień-zima 2007/2008 zaprezentowana w Paryżu. Pełna egzotycznego wschodu i modelek, wyglądających jak bajkowe księżniczki, które dopiero co zeskoczyły z białych rumaków...

Jean Paul Gaultier nigdy nie uczył się projektowania. Swoje szkice rozsyłał po znanych kreatorach mody, aż w końcu został doceniony przez Pierre'a Cardine'a. Swój pierwszy autorski pokaz zaprezentował w 1976 r.

Od samego początku Gaultier lubił szokować swoim kreacjami i doborem modeli. Na wybiegach podczas jego pokazów można zobaczyć prawdziwe "brzudule", grubaski, kobiety w ciąży, mocno wytatuowanych mężczyzn. Ubiera kobiety w typowo męskie stroje, a mężczyzn - w spódnice. Uznawany jest przez to za najbardziej ekstrawaganckiego i prowokującego kreatora mody.

Jego stroje uwielbiają takie gwiazdy, jak Madonna czy Marylin Manson. Specjalnie dla nich projektował ubiory sceniczne. Jest także twórcą kostiumów do kilku wybitnych filmów, m.in. "Kika" Pedro Almodóvara, "Miasto Straconych Dzieci" Petera Greenway'a, "Piąty Element" Luca Bessona. Projektuje także stroje do przedstawień teatralnych.

Jego najnowszym pomysłem jest kosmetyczny niezbędnik dla mężczyzn. Zawiera on wszystko, czego prawdziwy facet potrzebuje po ciężkiej nocy... krem przeciwzmarszczkowy, szminkę w naturalnym kolorze czy puder...

Co będzie następne?

ES
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)