Co powinnaś wiedzieć o biżuterii nazębnej?

Biżuteria nazębna jest w dzisiejszych czasach bardzo popularna. Gdzie można ją założyć i ile kosztuje taki zabieg?
/ 30.08.2010 13:15
Sprawdź, co w tym tygodniu wydarzy się w Twoim życiu! Jakie niespodzianki czekają na Ciebie tym razem? fot. Fotolia

Do zęba przykleja się niewielki kamyczek w postaci serduszka, gwiazdki, kryształka, kółeczka itp. Gama kolorystyczna i wzornictwo jest ogromne, tak więc jest w czym wybierać. Możesz sięgnąć po piękny brylancik Svarowskiego lub przyozdobić uzębienie innymi kamieniem szlachetnych bądź ozdobą z białego lub żółtego złota.

Dzięki takiej biżuterii uśmiech zyskuje na atrakcyjności i przykuwa spojrzenia innych ludzi. Zapewne taki rodzaj ozdoby poprawi samopoczucie i wyeksponuje twój uśmiech. Jeżeli będzie on odpowiednio dobrany to doda Tobie uroku, podkreśli styl oraz będzie stanowił dodatek do klasycznej biżuterii i stroju.

Gdzie założyć biżuterię nazębną?

Biżuterię zakładamy w gabinecie stomatologicznym. Dentysta musi dokładnie oczyścić ząb, następnie przykleja ozdobę takim samym sposobem jak ortodonta mocuje zamki do aparatu korygującego. Zabieg jest bezbolesny i bezinwazyjny, trwa około 15 minut. Ozdoba mocowana jest na stałe, ale można ją tak samo szybko usunąć jak została założona.

Zobacz także: Jak zaradzić uczuleniu na biżuterię?

Koszt biżuterii

Cena przyklejenia to około 100 zł, natomiast ceny ozdób są zróżnicowane w zależności od materiału. Zdjęcie biżuterii to koszt 50 zł, ważne by wykonał je stomatolog, który musi usunąć resztki kleju z uzębienia.

Wytrzymałość biżuterii

Ozdoba na zębie powinna się trzymać parę lat, jeżeli odklei się należy udać się ponownie do gabinetu, aby ją przykleić. Je trwałość jest sprawą indywidualną i zależy m.in. od sposobu szczotkowania zębów.

Dla kogo taka biżuteria?

Biżuterię mogą nosić osoby ze stałym uzębieniem. Ozdoby mogą być mocowane na naturalnych zębach lub odbudowanych protetycznie. W przypadku licówek i porcelanowych koron do mocowania używa się innego sposobu mocowania niż w przypadku naturalnych zębów.

Zobacz także: Pierścionki na paznokcie

Główne zalety biżuterii nazębnej:

  • Bezpieczna i nieszkodliwa dla zdrowia.
  • Zupełnie bezbolesna.
  • Odwracalna, w każdej chwili możemy ją zdjąć.
  • Dodaje niesamowitego uroku naszemu uśmiech.

Duży wybór ozdób pozwala na jej założenie każdemu, bez względu na wiek i płeć. Dostępność nie jest również problemem, gdyż w prawie każdym dobrym gabinecie stomatologicznym taki zabieg wpisany jest w listę usług.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/03.09.2010 08:32
kamyk na zębie? WOW! no w sumie złote zeby s ajuż niemodne trzeba czyms ta mode zastapić ;D