Charity Fashion Show we Wrocławiu - relacja

Gala Charity Fashion Show to coroczna aukcja charytatywna na rzecz Fundacji "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową". Dochód z licytacji przeznaczony jest na budowę "Przylądka Nadziei" - nowej siedziby Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej AM. Aukcję wraz z Agatą Młynarską poprowadziła Prezes Zarządu Fundacji - Agnieszka Aleksandrowicz.
/ 25.09.2012 14:30

Pokazy mody prestiżowych marek, otwarte serca, piękna muzyka oraz niezwykli goście i blisko 60 tysięcy złotych wylicytowane w aukcji na rzecz Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Tak wyglądała Gala Charity Fashion Show, która odbyła się we Wrocławiu już po raz trzeci.

Zobacz też: Orsay prezentuje kolekcję jesień/zima 2013

W sobotni wieczór wszyscy ludzie dobrego serca oraz pasjonaci mody spotkali się w budynku Times, aby podziwiać najnowszą kolekcję na sezon jesień-zima 2012/2013 światowych marek: MaxMara, Weekend by Max Mara, Pennyblack. Po raz pierwszy na wybiegu została zaprezentowana męska i damska kolekcja Versace oraz przynoszące szczęście torebki Piero Guidi. Najnowsze trendy, prezentowane przez Vega Fashion Group, jedynego właściciela ekskluzywnych włoskich marek na Dolnym Śląsku przypadły do gustu zgromadzonym gościom.

Charity Fashion Show 2012

Agata Młynarska /fot. Materiały prasowe Fundacji "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową"

Ta wyjątkowa uroczystość została zainaugurowana przez Państwa Małgorzatę i Andrzeja Oleksików, właścicieli Vega Fashion Group, którzy już po raz trzeci podjęli się organizacji tak niezwykle ekskluzywnej gali mody. Imprezę poprowadziła Agata Młynarska - prezenterka, która od lat angażuje się w akcje charytatywne, za co została odznaczona Honorową Gwiazdą Dobroczynności Newsweeka oraz Orderem Uśmiechu. Pani Młynarska znakomicie prezentowała się w sukienkach MaxMary, Red Valentino i Versace, stając się przy tym niemal rasową modelką na wybiegu.

Zobacz też: Salony Victoria's Secret w Warszawie!

 Na aukcji wystawionych zostało dwanaście niezwykłych przedmiotów, w większości związanych z przenikającymi się światami mody i sztuki. W tym oryginalnym zbiorze znalazły się m.in.: wylicytowana za 5 tys. zł niepowtarzalna skarbonka z brązu, wykonana przez autorkę wrocławskich krasnali - Beatę Zwolańską-Hołod, ekskluzywne torebki Piero Guidi, MaxMary i Versace z autografami właścicieli marek, sprzedane łącznie za kwotę 11,5 tys. zł, rzeźba znanego wrocławskiego artysty Stanisława Wysockiego, porcelanowy, ręcznie malowany koń z prywatnej kolekcji prezes marki Clarena – Patrycji Popławskiej, album o Wrocławiu od ministra Zdrojewskiego, płytę od zespołu Me Myself and I oraz płytę od wrocławskich artystów z teatru Capitol. Aukcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i przyniosła jak zwykle wiele emocji. Najzagorzalsza walka jednak toczyła się o niezwykły obraz, autorstwa wrocławskiej artystki Ewy Woroszczuk. Dzieło, poza niewątpliwymi walorami estetycznymi, opowiada jednocześnie poruszającą historię.   

Charity Fashion Show 2012

Charity Fashion Show 2012 /fot. Materiały prasowe Fundacji "Na ratunek dzieciom z choroba nowotworową"

Zobacz też: Zuza Szamocka wygrała FDA 2012 - wywiad   

 Sportretowana na nim dziewczynka o imieniu Ola jest podopieczną fundacji, która przeszła bardzo trudną, ale szczęśliwie zakończoną drogę ku zdrowiu. Obraz jest więc nie tylko wspaniałym dziełem sztuki, ale także radosnym i pełnym siły dowodem zwycięstwa nad ciężką chorobą - przyznaje Agnieszka Aleksandrowicz. Ostatecznie po emocjonującej licytacji, portret sprzedany został za 12 tys. zł. Podczas trzeciej już edycji gali został pobity kolejny rekord i całkowity dochód z aukcji wyniósł blisko 60 tysięcy złotych.

Zobacz też: Bynamesakke - otwarcie pierwszego sklepu

Podczas imprezy wystąpiła również bardzo utalentowana 9-letnia wokalistka – Julia Bińczyk. Zaśpiewała wesołą piosenkę „Daj mi rękę tato”, czym rozbawiła zebranych w Timesie gości. Wieczór uświetnił również recital Sławka Uniatowskiego, który zaczarował swoim głosem wszystkie wrocławianki. Sławek zaśpiewał piosenki ze swojego repertuaru, ale także zaprezentował bardzo znane covery.

Ten prestiżowy wieczór wspierali również partnerzy: apartamentowiec Thespian, BMW, Bałtyckie Centrum Chirurgii Plastycznej, BoConcept, Royal Dent, Marta Tymoszewicz – fitness coaching oraz Clarena.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)