POLECAMY

Buty w sklepie - jakie powinno być oznakowanie?

Jeśli będąc w sklepie masz wątpliwości czy buty są wykonane ze skóry, czy też nie - zwróć uwagę na oznakowanie. Sprzedawca nie zawsze prawdę Ci powie, choć powinien. Jeśli oznakowanie butów jest prawidłowe - wyczytasz z niego niemal wszystko. Jeśli nie - zwróć uwagę... sprzedawcy. Oto informacje dotyczące prawidłowego oznakowania obuwia.
Buty w sklepie - jakie powinno być oznakowanie?

Na początku zacznijmy od definicji obuwia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami (rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 19 października 2004 r. w sprawie dodatkowych wymagań dotyczących znakowania obuwia przeznaczonego do sprzedaży konsumentom) należy uznać, że jest to produkt posiadający spody, przeznaczone do ochrony
lub okrycia kończyn dolnych, a także wierzchu obuwia, sprzedawany osobno. Obuwie składa się z wierzchu, podszewki z wyściółką (czyli wnętrze buta) i spodu. Każda z tych części powinna być oznakowana.

Przeczytaj też: Wyprzedaże - 5 grzechów sprzedawców

Celem oznakowania jest informacja dla konsumentów o tym, z jakiego materiału obuwie zostało wykonane. Może być to skóra, skóra pokryta lub różnego rodzaju materiał włókienniczy. Co ciekawe, można uznać, że buty są skórzane, jeżeli poszczególne jego części wyprodukowane są w 80% ze skóry.

Ciąg dalszy informacji o oznakowaniu butów znajdziesz w serwisie reklamacje.wieszjak.polki.pl.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/4 lata temu
Na http://sklep-air-max.pl znajdziesz wszystkie buty Nike jakie możesz sobie wymyślić. Zajrzyj i przekonaj się sam.
/8 lat temu
Skóra skórze nierówna. Niektóre buty są robione z gorszej skóry co przekłada się na ich użytkowanie.
/8 lat temu
skóra skórze nierówna. np. ta ekologiczna, zupoełnie co innego, niz naturalna.