skaczące modelki fot. FREE Imax/Tree

Brytyjski Vogue - To ciekawe - Modowe nowości

O co chodzi?
Joanna Mroczkowska / 05.10.2016 10:14
skaczące modelki fot. FREE Imax/Tree

Alexandra Shulman, redaktorka naczelna brytyjskiego Vogue postanowiła iść z duchem czasu. W najnowszych numerze angielskiej biblii mody nie znajdziecie modelek - te zastąpią prawdziwe, normalne, przeciętne, nieprzeciętne kobiety. Dobry pomysł?

Wielkie zmiany w świecie mody

Shulman, która znana jest ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do prowadzenia modowego magazynu postanowiła zrobić eksperyment i w najnowszym numerze British Vogue znajdziecie zamiast modelek, silne kobiety na stanowiskach. Wśród nich: popularna historyczka architektury Shumi Bose, działaczka Brita Fernandez Schmidt, czy właścicielka biura kreatywnego Jane Hutchison. I to one zostaną ubrane w designerskie ciuchy z najnowszych kolekcji. To one zaprezentują najnowsze trendy.

Alexandra Shulman
Alexandra Shulman na evencie Vogue - fot. ONS.pl

W tym kraju wciąż piętnuje się kobiety zajmujące ważne, publiczne stanowiska, które jednocześnie lubią dobrze wyglądać i interesują się stylem. Według wielu moda jest frywolna i przeznaczona jedynie dla ludzi z branży.

- Alexandra Shulman dla Telegraph

Niestety projekt ten jest jednorazowy. Redaktorka naczelna, której magazyn wciąż spotyka się z atakami aktywistek na rzecz popularyzacji zdrowego wyglądu i prawdziwości w mediach, podtrzymuje swoje stanowisko. Mówi, że czytelnicy Vogue nie potrzebują oglądania zwykłych ludzi, gdyż to mogą zrobić za darmo patrząc w lustro - oni potrzebują magii. A najnowszy numer ma za zadanie pokazać jedynie (lub aż), że kobiety, które zajmują znaczące miejsce w społeczeństwie nie muszą się wstydzić tego, że lubią dobrze wyglądać. A moda i najnowsze trendy nie są przeznaczone dla szalonych nastolatek, fashionistek i blogerek.

Jeśli myślicie, że to kolejna akcja PRowa, muszę stanąć w obronie Alexandry Shulman. Ta od 1992 roku zmieniła bardzo wiele w magazynie. Naczelna nie publikuje materiałów na temat diet, czy operacji plastycznych. A nawet napisała list otwarty do projektantów, w którym skrytykowała ich za tworzenie ubrań w niemiłosiernie małych rozmiarach. Mimo to piastuje stanowisko, które odpowiada przed niemiłosiernymi wydawcami w Nowym Jorku... Musi trzymać poziom...a Vogue musi pozostać vogue. Jednak małymi krokami... ;)