POLECAMY

Biżuteria kauczukowa

Do niedawna hitem były pierścionki czy naszyjniki wykonane z czystego złota lub srebra, ostatnio modny w dziedzinie jubilerstwa stał się kauczuk.
Biżuteria kauczukowa

Ostatnimi czasy jubilerzy z całego świata prześcigają się w poszukiwaniach coraz to bardziej niekonwencjonalnych sposobów na przyciągnięcie do siebie klienta. Może się niedługo okazać, że zwykłe ozdoby, srebrne czy złote, całkowicie przejdą do lamusa. Do niedawna hitem były pierścionki czy naszyjniki wykonane z czystego złota lub srebra, obecnie jednak na rynek zaczynają wkraczać ich połączenia z różnymi, często niekonwencjonalnymi materiałami.

Zobacz: Biżuteria nazębna?

Modny w dziedzinie jubilerstwa stał się kauczuk, będący materiałem sztucznym o właściwościach elastycznych, otrzymywanym w wyniku skomplikowanych reakcji chemicznych. Kauczuk już od dawna jest dostępny na rynku, po raz pierwszy został odkryty na przełomie XV i XVI wieku podczas epoki Wielkich Odkryć Geograficznych i ekspansji kontynentu Ameryki Południowej.

Zobacz: Dobór biżuterii do sylwetki

Kauczuk w jubilerstwie

Teraz zastosowanie kauczuku powoli zaczyna rozszerzać się na coraz to nowe dziedziny, m.in. właśnie jubilerstwo. Nie należy jednak ulegać złudzeniom, że sam kauczuk może stanowić ozdobę. Występuje on zwykle, zwłaszcza w ofertach renomowanych sklepów jubilerskich, w doborowym towarzystwie, w połączeniu z metalami albo kamieniami szlachetnymi, nadając im oryginalności i szczypty bohemy.

W przeważającej większości kauczuk wykorzystywany jest do produkcji bransolet oraz naszyjników. Bardzo popularne są zwłaszcza linki kauczukowe do naszyjników, wykonane z:

  • kauczuku aksamitnego w różnych kolorach, od brązu po róż, w cenie 3 zł;
  • zwykłego kauczuku, dostępnego zwykle w kolorze czarnym i brązowym.

Połączenia kauczuku z metalami mogą przyjmować różną formę, dostępne są m.in.:

  • naszyjniki wykonane z kauczuku i stali (koszt takiego naszyjnika wynosi około 100 zł);
  • bransoletki z kauczuku ze srebrną obręczą (koszt ich również jest bliski 100 zł);
  • bransoletki kauczukowe z elementami posrebrzanymi (koszt około kilkudziesięciu złotych);
  • naszyjnik na lince kauczukowej z ozdobami wykonanymi ze srebra rodowanego i kwarcu (cena takiej ozdoby może sięgać nawet 500 zł);
  • kauczuk w towarzystwie agatu dendrytowego w postaci naszyjnika (cena to około 200 zł).

Można jednak zaobserwować, iż kauczuk do tej pory był przede wszystkim materiałem wykorzystywanym przy produkcji ozdób męskich, zwłaszcza bransoletek. Już od dobrych kilku lat są one bardzo popularne i chętnie kupowane przez klientów. Drugim ważnym targetem są od dłuższego czasu osoby młode, do których kierowane są oferty sklepów. Przede wszystkim proponuje się im zestawienia kauczuku z metalami półszlachetnymi w formie naszyjników. Są one niezwykle popularne w galeriach handlowych.

Nowością jednak jest z pewnością włączenie kauczuku do oferty sklepów jubilerskich, których klientami są zwykle osoby bardzo zamożne. Połączenia kauczuku z metalami i kamieniami szlachetnymi są obecnym trendem na rynku biżuteryjnym.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)