POLECAMY

Biżuteria do piercingu

Co to jest piercing? Coraz częściej młodym ludziom przestaje wystarczać farbowanie włosów czy dobieranie specyficznych ubrań w celu ozdabiania własnego ciała. Teraz, chcąc się wyróżnić, sięgają po bardziej radykalne środki.
Biżuteria do piercingu

Piercing, czyli kolczykowanie się, polega na przekłuwaniu ciała w różnych specyficznych miejscach. Kolczyki umieszcza się m.in. w brwiach, pępku czy języku. Piercingu, ze względu na jego charakter, nie określa się już mianem ozdabiania ciała, ale jego modyfikacją. Z reguły taki zabieg zajmuje do dwóch minut i odbywa się najczęściej przy użyciu igły w specjalnych, dostosowanych do tego salonach tatuażu. Pistoleciki, które w większości salonów kosmetycznych używane są do przekłuwania uszu, w piercingu są prawie zawsze pomijane. Przekłuwanie pępka bądź języka za pomocą pistoleciku mogłoby spowodować uszkodzenia ciała, które uniemożliwiłyby założenie kolczyka bądź też przyczyniło się do powstania trudno gojącej się rany.

Zobacz także: Kamienie a znaki zodiaku

Czas gojenia się rany po piercingu jest zależny od organizmu człowieka. Może on trwać od tygodnia do nawet 6 miesięcy (w przypadku pępka). Z reguły w pierwszych dniach odczuwa się swędzenie i lekki ból w okolicach przekłucia oraz można zaobserwować suche strupki na biżuterii. Powstają one na skutek wydzielającej się limfy. Zaleca się, by bezpośrednio po zabiegu wstrzymać się na jakiś czas od spożywania alkoholu bądź też kofeiny w większych ilościach. Również przyjmowanie aspiryny jest niewskazane, gdyż jest to środek powodujący rozrzedzanie krwi.

Zobacz także: Biżuteria a typy urody

Trendy

Również i kolczykowanie się podlega panującym trendom, i tak w zależności od sezonu zabiegi przekłuwania dotyczą coraz to nowych części ciała. Najczęściej jednak ludzie przekłuwają sobie:

  • brwi,
  • nos,
  • wargi,
  • pępek,
  • język.

Odpowiednia biżuteria

Biżuteria do piercingu musi być wykonana z najlepszych materiałów, przede wszystkim ze względów zdrowotnych. Stąd z reguły wykonuje się ją z tytanu, złota, srebra bądź teflonu. Na rynku dostępne są kolczyki, których budowa jest dostosowana do różnych części ciała, tak, by powodowały one jak najmniejszy dyskomfort w codziennym życiu.

Przygotowując się do zakupu trzeba najpierw dowiedzieć się jaki rozmiar kolczyka będzie odpowiedni dla nas. Główne wymiary kolczyków w piercingu dotyczą długości oraz grubości pręta. W tym celu najlepiej skontaktować się z osobą z salonu, w którym dokonywało się zabiegu.

Oferty sklepów tradycyjnych oraz internetowych dostosowane są do potrzeb klientów. W związku z tym można znaleźć duży wybór kolczyków do brwi, pępka czy języka, wykonanych z przeróżnych materiałów. Ceny biżuterii do piercingu są różne, w zależności od materiału, z którego jest ona wykonana, ale z reguły wahają się od kilku do kilkudziesięciu złotych.

W Polsce trendy w piercingu nie zaszły jeszcze tak daleko. W Stanach Zjednoczonych na przykład bardzo popularne staje się ostatnio przekłuwanie skóry głowy czy nawet rąk. U nas jednak najpopularniejsze jest nadal przekłuwanie brwi, nosa i języka, dlatego też i oferta sklepów z biżuterią do piercingu jest dosyć uboga, jak na warunki światowe.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)