POLECAMY

Jak wybrać dla siebie idealny biustonosz?

Kupiłaś biustonosz i kolejny raz się zawiodłaś? Nieodpowiednio modeluje piersi, źle je podtrzymuje, a może uwiera? Sprawdź, jak wybrać dla siebie idealny biustonosz!
Jak wybrać dla siebie idealny biustonosz? fot. FREE

Biustonosz powinien nie tylko być ładny ale również praktyczny. Warto wybrać zatem taki, który będzie odpowiednio podtrzymywał piersi jednocześnie ich nie uciskając, modelował je i będzie wykonany z przyjemnego w dotyku materiału.

Postaw na stabilność biustonosza

Stabilność to podstawowa cecha wygodnego biustonosza. Co to znaczy? Pas obwodu po zapięciu stanika powinien ściśle przylegać do ciała, ale nie uciskać ani nie przesuwać się do góry ani na boki. Tylko wtedy stanik spełni swoją zasadniczą funkcję, czyli będzie podtrzymywał biust (ramiączka tylko w tym pomagają).

Fot. Fotolia

Poczuj się swobodnie w głębszych miseczkach

Gdy potrzebujesz biustonosza do swobodnych stylizacji z mniejszym dekoltem, zwróć uwagę na głębokość miseczek i wysokość pasa obwodu między nimi. Na co dzień możesz wykorzystywać te zabudowane, o wysokim obwodzie w części mostka - piersi są w nich wygodnie ułożone i nie przesuwają się nawet przy energicznych ruchach.

Dla mniejszych biustów lepsze są staniki z głębszymi miseczkami wyposażonymi w funkcję push-up. Wkładki efektownie unoszą piersi i sprawiają, że wygodnie układają się w miseczce.

Zwróć uwagę na materiał, z jakiego wykonany jest biustonosz

Wygodnie znaczy miękko - ta zasada sprawdza się zwłaszcza przy doborze bielizny. W przypadku większych biustów staniki o miękkich lub półusztywnianych miseczkach spełnią swoje zadanie kształtowania piersi równie dobrze, jak biustonosze usztywniane.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)