Sarah Jessica Parker, Thandie Newton fot. ONS

Bitwa na karaty

Nowoczesna z nutką klasyki. Bardzo luksusowa i szlachetna. Taka jest biżuteria Solange Azagury-Partridge.
/ 14.09.2010 07:47
Sarah Jessica Parker, Thandie Newton fot. ONS

Geometryczny mozaikowy naszyjnik Carrie Bradshaw (Sarah Jessica Parker) w drugiej części „Seksu w wielkim mieście” wywołał dużo szumu. Szczególnie gdy na jaw wyszła jego cena… Bagatela! Około 600 tysięcy złotych! To dzieło angielskiej projektantki Solange Azagury-Partridge. Dzisiaj cenna biżuteria ma wiele fanek wśród największych gwiazd Hollywood.

Solange swój pierwszy pierścionek zrobiła w 1987 roku. Był to nieoszlifowany diament „obwiązany” złotą wstęgą. Od tamtej pory lingwistka z wykształcenia jest jubilerką. W dodatku samoukiem. Łączy rzeźbę ze szlachetnymi różnokolorowymi kamieniami i kruszcami, styl vintage z nowoczesnością. „Dla mnie biżuteria nie jest produktem na sprzedaż. To cała historia o przedmiocie pożądania, o kulcie karatów”, mówi Solange.

DIAMENTOWA UKŁADANKA
Gdyby Carrie Bradshaw, bohaterka „Seksu w wielkim mieście”, grana przez Sarah Jessicę Parker, mieszkała w Londynie, na pewno bywałaby na Bond Street, słynącej z najlepszych butików. Tam też od czerwca 2010 roku znajduje się salon Solange Azagury-Partridge. Ten sam naszyjnik miała na sobie na gali Thandie Newton.PANI NOC

Sienna Miller na galę w Metropolitan Museum w Nowym Jorku włożyła granatową kreację od Emilio Pucci, którą idealnie uzupełniła biżuteria od Solange.