Billa Gaytten, John Galliano fot. FREE

Bill Gaytten zastąpił Johna Galliano

Na czele marki John Galliano stanął brytyjski projektant mody, który współpracował z projektantem 23 lata. Jak pisze "Vogue": dla marki zaczęła się nowa era
/ 29.06.2011 07:40
Billa Gaytten, John Galliano fot. FREE

Proces Johna Galliano trwa. Wyrok francuskiego sądu świat pozna 8 września. Tymczasem na końcu piątkowego pokazu męskiej kolekcji wiosna/lato 2012 marki John Galliano, na wybiegu pojawił się Bill Gaytten. Brytyjczyk jest absolwentem londyńskiej Bartlett School of Architecture, po której rozpoczął przygodę z modą u Victora Edelsteina (autora wielu kreacji księżniczki Diany), a potem u boku Johna Galliano.

Decyzję o tym, że to Gatten powinien zostać dyrektorem kreatywnym marki można uznać za słuszną, jako, że projektant pracował u boku kontrowersyjnego Galliano przez ostatnie 23 lata.

Dla mnie to taka sama praca, jaką wykonywałem od bardzo dawna. Pokaz kolekcji męskiej był trochę inny od wcześniejszych, bo nie było Johna. Umieram z ciekawości, co on sam o nim myśli.
powiedział Gaytten po pokazie.

Sidney Toleadano, prezes marek John Galliano i Christian Dior wyznał, że Gaytten dowodził zespołem projektantów i doglądał kolekcji pierwszej marki od początku do końca.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)