POLECAMY

Ania Kuczyńska zaprojektowała aktówkę dla MSZ

Co ma wspólnego Ania Kuczyńska, polska prezydencja w Unii Europejskiej i aktówka z autorskiej linii Warsawia? Teczka zaprojektowana przez Anię Kuczyńską trafi w ramach upominku do wielu europejskich polityków i urzędników.
Ania Kuczyńska zaprojektowała aktówkę dla MSZ

Za kilkadziesiąt dni Polska rozpoczyna swoją prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. Z tej okazji rzecznik polskiej prezydencji, Konrad Niklewicz, przedstawił oficjalne upominki polskiego przewodnictwa oraz meble, które będą wykorzystywane w czasie oficjalnych imprez. Wśród projektantów, którzy na zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych zaprojektowali i wyprodukowali przedmioty okolicznościowe, jest też Ania Kuczyńska. Aktówka przez nią zaprojektowana jest częścią linii Warsawia - kolekcji dodatków - portfeli oraz etui na komputery i iPady.

Warsawia nawiązuje do tradycji polskiego rękodzieła podhalańskiego, wykorzystując charakterystyczne materiały i techniki. Prostota i minimalizm Warsawii jest charakterystyczny dla projektów Kuczyńskiej.

Zobacz także: Studentka z Łodzi finalistką Triumph Inspiration Award 2011


Aktówka Warsawia wykonana jest ze skóry juchtowej, projekt dostępny jest w dwóch kolorach - naturalnym i czarnym. Teczka ma ręcznie tłoczone logo, którego charakter nawiązuje do polskiego designu lat sześćdziesiątych. Produkt fragmentarycznie wykonywany jest ręcznie.

Aktówka jest pakowana w bibuły zabezpieczające i atłasowe etui, ściągane rypsową tasiemką. Każdy produkt Warsawii zawiera dokładny opis projektu dołączony do opakowania.

Zobacz także: Czerwone sukienki Agnieszki Światły

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)