POLECAMY

Amy Winehouse - unikatowy styl

Drobna - wielka kobieta o silnym czarnym głosie i oryginalnym stylu pozostanie w naszej pamięci na zawsze. Niezwykła postać świata muzyki, której piosenki pełniły role pamiętników. Jako jedna z niewielu nieuległa światowi mody, a mimo to stała się jego ikoną. Zobaczmy, jak prezentował się styl Amy, gdy brała z życia to co dobre.

Drobna - wielka kobieta o silnym czarnym głosie i oryginalnym stylu pozostanie w naszej pamięci na zawsze. Niezwykła postać świata muzyki, której piosenki pełniły role pamiętników. Jako jedna z niewielu nieuległa światowi mody, a mimo to stała się jego ikoną. Zobaczmy, jak prezentował się styl Amy, gdy brała z życia to co dobre.

Amy w sesji do teledysku Rehab

Styl tak charakterystyczny jak flaga Wielkiej Brytanii. Amy Winehouse miała w sobie mnóstwo odwagi - wykreowała ogromny "kokon" oraz charakterystyczne grube kreski, które idealnie określały karykaturkę jej drobnej postaci. Nie trzymała się konwenansów, obnosząc się z kontrowersyjnymi tatuażami oraz zwiększając objętość fryzury do maksimum, zobaczmy jak prezentował się styl kobiety, która pobudziła świat mody (i nie tylko) do zmian.

 

Z sercem

Na początku swojej kariery Amy wyglądała dość przeciętnie, dopiero po podpisaniu kontraktu z wielkimi wytwórniami, postawiła na oryginalność. Jej kreacje były kuse, dopasowane, a w każdej znajdowało się serce - w postaci torebki, naszywki lub spinki do włosów. Z zadziornością łączyła elegancję oraz punkowe elementy, które mieszały się z stylizacjami lat 50-tych. Wydatne czerwone usta oraz solidna kreska na powiekach skutecznie przykuwała uwagę.

 

Pięć razy Grammy!

Dziewczyna z nagrodą Grammy kwitła, jej piosenki były bardzo szczere, a teksty proste. Podobne słały się jej stylizacje, dziewczęce sukienki w kratkę lub kolorowe kwiaty stały się jej domeną. Łagodność kontrastowała z jej dość drapieżnym makijażem oraz fryzurą. Pikanterii dodawały nietuzinkowe tatuaże, które większość określała jako niespójne. Jednak Amy się tym nie zgadzała - Wszystkie moje tatuaże oznaczają dla mnie coś szczególnego, każdy z nich to mój talizman szczęścia - mówiła dziennikarzom, gdy ci rozpisywali się nad jej słynnym tatuażem z koniczynką.

 

Prostota

Amy ceniła luz i prostotę - powyższy zestaw z białą koszulką i obcisłymi rurkami należał do jej ulubionych. Do tego obowiązkowo czerwony lub czarny stanik i długie włosy upięte na bok. Amy przestała nosić wysokie szpilki, postawiła na baletki i balerinki, w których prezentowała się jeszcze drobniej - jej malutka sylwetka nikłaby bez jej specyficznej fryzury. Ciekawie prezentowało się drobne blond pasemko, które ożywiało całość oraz tradycyjnie duże okrągłe kolczyki.

 

Gracja w czerni

Dzięki drobnej figurze wokalistka doskonale prezentowała się w rozkloszowanych spódnicach i dopasowanych koszulach. Powyższy zestaw bardzo podobał się stylistom, którzy byli zachwyceni jego prostotą. Połyskliwa spódnica i kuszący dekolt doskonale podkreślały atuty sylwetki Amy. Dla kontrastu piosenkarka dobrała białą kopertówkę i zdecydowała się na podkręcona, opadająca na bok grzywkę - wyglądała wtedy naprawdę kwitnąco.

 

Drapieżna kratka

Amy oprócz upięcia włosów uwielbiała nosić gorsety bez ramiączek i zestawić je z dobrze dobranymi stanikami. Często takie zestawienia można było oglądać na jej teledyskach, wywiadach oraz koncertach. Ołówkowa spódnica i szeroki pasek w talii były również niemal nieodłącznym elementem jej oficjalnego stylu. Powyżej połączenie kraty z motywem pantery zainspirowało świat mody do odważnych duetów w różnorodnych motywach.

 

Z kokardą i falami

Jej bujna fryzura zezwalała na równie duże kokardy, które z chęcią wprowadzała do swoich stylizacji. Bardzo popularna stała się bandana noszona na wzór słodkiej opaski z kokardką na boku.

Nie brakowało również kwiatów w wersji maksi oraz pięknych długich fal, które majestatycznie okalały jej malutkie ramiona. Jej fryzurami inspirowały się takie wokalistki jak Lady Gaga, Kesha czy Kathy Perry. Jej kreacje były określane szalonymi na miarę narzeczonej Frankensteina, lecz jej to wyjątkowo pasowało - czasem śmiało się, że nosi na głowie cały świat.

 

Zestaw z perłami

Afery, nagonki i krążące wokół niej problemy nie powstrzymały jej (w stanie świadomości) od wysmakowanych stylizacji. Powyżej miała na sobie piękny komplet, który zestawiła z perłami oraz ciężkim złotym naszyjnikiem. Zobaczmy teledysk, na którym widać, jaka potrafiła być Amy, gdy była szczęśliwa podczas swojej pracy.

Amy Winehouse "Just Friends"

Amy Winehouse "Just Friends"
 

Powrót Divy

Mimo wielu poważnych problemów zdrowotnych (bulimia, rozedma płuc itd.) oraz burzliwego życia, Amy nie porzuciła swoich fanów i starała się jak mogła, by stanąć na nogi. Powyżej jedno z ostatnich zdjęć koncertowych, podczas których wokalistka była szczęśliwa i wyglądała pięknie. Barwna sukienka i urocze czerwone kwiaty we włosach zastępowały jej dawny emblemat serca.

 

Na zawsze

Ostatnie miesiące Amy poświęciła nowej płycie, nowemu partnerowi oraz pracy. Odzyskała wagę, poprawił się jej stan zdrowotny, mimo to szpony nałogu i obojętności innych zebrały swoje żniwo. Utalentowana wokalistka o niezwykle poruszającym głosie i charyzmatycznym usposobieniu odeszła. My będziemy pamiętać o drobnej brunetce, która kochała i czuła bardzo dużo - bo to właśnie usłyszymy w jej muzycznych pamiętnikach.

A wy jak zapamiętaliście Amy Winehouse?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/7 lat temu
""tak wulgarny ale emmy go lubiła i to tylko sie liczy:2011) ""
/7 lat temu
Wulgarny styl i wygląd kobiety z marginesu społecznego, nic nadzwyczajnego.
/7 lat temu
"gdy brała z życia to co dobre" - gdyby brała z życia to co dobre to dzisiaj by żyła.
POKAŻ KOMENTARZE (4)