Co to jest Deseń?

Deseń to ozdobny wzór na tkaninie, tapecie czy posadzce utworzony z różnych elementów. Może być malowany, haftowany lub wytłaczany. Najczęściej deseń jest modularny, a jego elementy powtarzają się, co daje możliwość przedłużania go w każdym kierunku.

Bogactwo wzorów sprawia, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Można wybierać wśród pasków, kropek, kratek, cętek czy graficznych motywów. Jedyne, o czym powinniśmy pamiętać, to żeby w stylizacjach nie przesadzić z wzorami oraz o tym, aby chociaż jeden z jego kolorów, pojawił się także na ubraniu. To pozwala zachować harmonię i spójność stylizacji.

Wzory trzeba umiejętnie łączyć z pozostałymi elementami stroju. Należy też dobierać je do sylwetki. Zbyt duże desenie, wyraziste przytłoczą drobne i filigranowe panie, zaś drobny wzorek zniknie na większych sylwetkach o pełnych kształtach.

Posiadaczki rozmiaru powyżej 44 powinny uważać na wzór, który wybierają. Idealnie dobrany pomoże wymodelować figurę i z powodzeniem zamaskować jej mankamenty, np. oponkę wokół talii,  wystający brzuch czy zbyt szerokie biodra.

Jeżeli wzorzyste ubranie nie są dla ciebie, może polubisz wzorzyste dodatki? Szale, torebki czy buty z ciekawym deseniem potrafią w prosty sposób odmienić nawet najbardziej banalny zestaw.

To będzie na topie! Znamy najmodniejsze wzory na wiosnę i lato 2018