Co to jest Combat trousers?

Zwane także bojówkami. To spodnie z mocnego materiału, z szerokimi nogawkami i dużą ilością kieszeni umiejscowionych także na udach.

Combat trousers

Combat trousers to z anielskiego: "militarne spodnie". W Polsce mają nazwę: "bojówki". To fason wywodzący się z męskiej szafy, ze strojów wojskowych.

Bojówki mają zwykle wiele kieszeni, w tym także naszywane na udach lub łydkach zwane cargo. Są one duże, najczęściej z zapięciem na zatrzask lub rzep. Klasyczne combat trousers szyte są z mocnych, odpornych na przetarcia materiałów w ciemnych kolorach lub ze wzorem moro.

Pierwotnie combat trousers były przeznaczone dla żołnierzy brytyjskich w latach 30. XX wieku. Doszywane boczne kieszenie służyły do przechowywania dodatkowej amunicji. Doceniając ich wygodę i komfort użytkowania zaczęli je nosić również przedstawiciele sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych. W modzie casualowej na dobre zagościły w latach 90. jako ulubione spodnie młodzieżowych subkultur, np. hiphopowców.

Combat trousers są wygodne i wytrzymałe, dlatego cieszą się dużą popularnością w modzie codziennej. To idealne spodnie trekkingowe i outdoorowe, zarówno męskie, jak i damskie. W sklepach można znaleźć również damskie combat trousers uszyte z luksusowych bądź delikatnych tkanin we wszystkich kolorach – nosi się je więc na różne okazje.

Moda militarna – jak nosić takie stroje?