Co to jest Beret?

To klasyczne i uniwersalne nakrycie głowy. Jest płaskie, okrągłe i wykonane z miękkiego, ciepłego materiału (najczęściej dzianiny, moheru, filcu), zakończone małą antenką.

Beret

Historia beretu sięga starożytności. Do XX wieku były noszone przede wszystkim przez mężczyzn. Po to nakrycie głowy chętnie sięgali królowie (np. Henryk VIII), studenci, artyści, a także żołnierze. Beret wciąż stanowi część munduru wielu jednostek wojskowych. Dopiero w latach 30-tych ubiegłego stulecia pojawił się w damskiej szafie jako symbol niezależności. Dziś kojarzy się z francuskim szykiem i elegancją.

To nakrycie głowy choć uniwersalne, nie pasuje każdemu. Idealne dla kobiet o trójkątnym owalu twarzy, skutecznie zamaskuje duże czoło i złagodzi ostre rysy twarzy. Unikać powinny go panie o buzi okrągłej.

Duży wybór fasonów (z charakterystyczną antenką, stylizowanymi kwiatami czy kokardami) i kolorów beretów, ułatwia znalezienie odpowiedniego modelu. Można go nosić na wiele sposobów: na bakier (przekrzywiony na jedną stronę), naciągnięty na czoło lub tył głowy.

Stylowa czapka na zimę? To możliwe! Postaw na szykowny beret