Co to jest Bandeau?

Nazwa biustonosza, która pochodzi z języka francuskiego i znaczy „opaska”. To najprostszy model stanika, znany już w starożytnej Grecji. Ma formę szerokiego pasa, utrzymującego się jedynie na biuście i zakrywającego dolinkę między piersiami.

Bandeau

Biustonosz bandeau delikatnie i subtelnie osłania biust, dzięki czemu nie widać jego materiału spod wszelkiego rodzaju topów, bluzek i sukienek bez ramion.

Ten model stanika w formie opaski  jest odpowiedni dla kobiet o niedużych i średnich piersiach, gdyż takie rozmiary nie wymagają zbyt silnego podtrzymania. Panie o obfitych biustach powinny wybrać opcję biustonosza bandeau z fiszbinami i usztywnieniem, które zapewni im lepszy komfort podczas noszenia.

Model bandeau idealnie sprawdzi się jako góra bikini. Tu znajdziemy wiele propozycji, np. z usztywnieniem w kształcie litery U między piersiami, wiązane lub drapowane pośrodku, ale też klasyczne pasy bez żadnych ozdób. Są wśród nich biustonosze zbierane pośrodku z troczkami wiązanymi na szyi, które optycznie wyodrębniają piersi.

Bandeau to także rodzaj prostego dekoltu.

Jak dobrać idealny biustonosz?