Co to jest Bandage dress?

Nazwę tę tłumaczy się na język polski dosłownie - jako bandażową sukienkę. Określa ona zwykle krótką, dopasowaną sukienkę, najczęściej bez rękawów, mocno podkreślającą sylwetkę. Sukienka uszyta jest z nachodzących na siebie warstw elastycznego materiału przypominających bandaż.

Bandage dress

Mówi się, że ten fason został wymyślony w latach 80. XX wieku przez projektanta Herve Legera. Ponownie wrócił do mody w drugiej połowie pierwszej dekady XXI wieku. Nazwa ma wywodzić się z podobieństwa fasonu zaproponowanego przez Legera, gdzie figura w sukience wygląda jak „obandażowana''.

Sukienki bandażowe pasują niczym druga skóra i przylegają do sylwetki tak ściśle, że nie ukryje się żadna fałdka. Wykonane są zazwyczaj z mieszanki sztucznego jedwabiu, nylonu i spandeksu, materiału który stosuje się przy produkcji bielizny modelującej typu shapewear.

Bandage dress występują w wersji nie tylko mini, ale też midi, a nawet  maxi. Sukienki bandażowe mogą być też z bardziej zabudowanym dekoltem lub rękawem. Sukienki Herve Leger noszą światowe gwiazdy m.in. Rihanna, Beyonce czy Jennifer Lopez.

Bandażowa sukienka na wesele - jakie dodatki dobrać?