Co to jest Baggy?

To krój spodni kojarzony z uliczną kulturą hip-hopową, która w latach 90. i na początku XX wieku charakteryzowała się luźnym ubiorem. Charakterystyczną cechą baggy jest mocno obniżony krok i zwężane nogawki.

Baggy

Amerykańskie ulice to miejsce, które dało początek spodniom typu baggy. To tam rozwinął się hip-hop, rap i specyficzny styl ubierania się wszystkich raperów. Przy tworzeniu i wykonywaniu swoich utworów wyróżniali się niczym nie skrępowanym językiem.

Zasada ta zaczęła dotyczyć również stylu ubierania. Symbolem raperów z czasem stały się luźne, nie krępujące ruchów ciuchy. To właśnie od angielskiego słowa „baggy'', oznaczającego coś luźnego i szerokiego pochodzi nazwa tak popularnych dziś spodni.

Spodnie o kroju baggy uszyte mogą być praktycznie z każdego materiału. Sposób, w jaki jednak są wykonane sprawia, że bez względu na użytą tkaninę, wyróżniają się dużą wygodą noszenia. Zarówno te dżinsowe, jak i bawełniane nie ograniczają w żaden sposób ruchów.

Dzisiejsze baggy nie przypominają jednak w żadnym stopniu tych noszonych przez raperów. Dół spodni jest odpowiednio dopasowany do sylwetki. Nogawki w baggy zakończone są zazwyczaj ściągaczem.

To już koniec obcisłych spodni. Co się teraz nosi?