Co to jest Awiatorki?

Lotnicze okulary przeciwsłoneczne, które podbiły świat. Mają charakterystyczny kształt, często są w cienkich, metalowych oprawkach. Pierwotnie były noszone przez pilotów.

Awiatorki

Ich nazwa pochodzi z języka angielskiego „aviator" znaczy pilot. Na samym  początku nosili je tylko piloci. Ale już od 1936 rpoku mógł je kupić każdy. Z miejsca pokochali je mężczyźni, w następnych dekadach także panie. W 1937 roku  zarejestrowano ten model okularów pod marką Ray-Ban.

Stały się popularne za sprawą swego oryginalnego kształtu. Oprawki przypominają kroplę wody, która zwęża się w kierunku wewnętrznej, dolnej części okularów. Wcześniej była robiona ze sztucznego tworzywa, a od 1937 roku została wprowadzona, tak wszystkim znana cienka, metalowa oprawka, która nie zmieniała się od tamtego czasu. Lekko wypukłe soczewki chronią przed promieniami słonecznymi padającymi z boku.

Trudno wyobrazić sobie modę bez okularów pilotek. Gwiazdy światowego show-businessu wręcz je pokochały. Dziś możesz wybierać nie tylko rozmiar szkieł, ale także ich kolor. Brązowy, fioletowy, zielony czy niebieski?

Dlaczego powinniśmy nosić okulary przeciwsłoneczne?