Co to jest Aplikacja?

Wcierasz, smarujesz, wklepujesz, wmasowujesz? Sprawdź, czy na pewno wiesz, na czym polega prawidłowa aplikacja kosmetyków!

W pielęgnacji ważny jest nie tylko wybór kosmetyku, ale także jego aplikacja, czyli nanoszenie na skórę. Na czym więc polega prawidłowa aplikacja?

Zaczynamy od starannego oczyszczenia skóry, by krem nie mieszał się z resztkami makijażu i zanieczyszczeniami. Potem rozgrzewamy kosmetyk w palcach, przykładamy je do twarzy i delikatnie wklepujemy krem. Ciepło sprawi, że preparat łatwiej wniknie w skórę. Nie wcieramy go intensywnie, bo wtedy rozciągamy skórę (przez co szybciej traci jędrność, a twarz – ładny owal). Oklepujemy ją tylko lekko. Robimy to w kierunku odwrotnym do grawitacji – od brody ku górze. Delikatnie aplikujemy też krem wokół ust oraz pod oczy (wklepujemy opuszkami palców go od zewnętrznego kącika ku wewnętrznemu, a na górnej powiece – odwrotnie). Przy okazji nakładania kremu warto wykonać masaż, który pobudzi mikrokrążenie i substancje aktywne z kremu łatwiej dotrą do skóry. Najlepiej robić to od dołu ku górze i  od środka twarzy na zewnątrz.

Z kolei aplikacja kremu poprawiającego owal twarzy jest bardziej energiczna. Po naniesieniu preparatu oklepujemy podbródek wierzchem dłoni.

4 sposoby nakładania kremu do twarzy