Co to jest Apaszka?

To rodzaj kwadratowej chusty (najczęściej jedwabnej), składanej w trójkąt i wiązanej głównie na szyi. Może być gładka lub wzorzysta. Pozornie to tylko niewielka ilość materiału, ale jako dodatek do stroju może wiele zmienić.

Apaszka

Nazwa pochodzi od francuskiego „apache'' oznaczającego ulicznego chuligana, bandytę, który ją nosił. W XIX wieku stała się elementem stroju paryskich robotników, a w latach 20. XX wieku pokochały ją kobiety. Ta miłość trwa do dziś,

Do klasyki należy już jedwabna apaszka. Można ją nosić na wiele sposobów – na szyi, zamiast naszyjnika,  na włoskach jako opaskę, ze spodniami w roli paska czy przy torbie jako w zastępstwie bryloczka. Niezależnie jak ją nosisz za każdym razem odmieni twoją stylizację. Wzory znajdujące się na chustach to małe dzieła sztuki.

Warto zainwestować w chustę wykonaną z wysokiej jakości materiału. Najbardziej znana na świecie apaszka pochodzi z domu mody Hermes – ta wyjątkowa apaszka ma kształt kwadratu o boku długości 90 cm i wadze 65 gram czystego jedwabiu. Pierwszy model wyprodukowano w 1973 roku.

Apaszka - królowa dodatków