Co to jest Alladyny?

Alladyny czyli inaczej mówiąc szarawary, przypominają swym fasonem spodnie arabskie. Ten typ spodni charakteryzuje się wyraźnie obniżonym krokiem oraz tym, że u góry mają szerokie, bufiaste nogawki, które następnie zwężają się ku dołowi i kończą się mankietem.

Alladyny

Znane też pod nazwą szarawary, sindbady, haremki lub pumpy. To bardzo wygodny fason spodni, dlatego chętnie noszą go nie tylko kobiety, ale także mężczyźni.

Największą popularnością cieszą się w krajach arabskich, na Bałkanach, a także Azji. Znane były również w Polsce w dobie sarmatyzmu, który pozostawał pod dużym wpływem Orientu.

Alladyny doskonale sprawdzają się podczas upałów. Są lekkie i przewiewne. Szyje się je zazwyczaj z naturalnych tkanin, między innymi z wysokiej jakości cienkiej bawełny. Te w wersji eleganckiej są z błyszczącej satyny. Występują w różnych kolorach i wzorach,  popularne są kwiaty – duże i małe – jak i  fantazyjne orientalne desenie.

Alladynki pasują szczególnie osobom z długimi nogami. Osoby niskie i o krótkich nogach także mogą je nosić i wyglądać dobrze, pod warunkiem że założą buty na obcasie.

Alladynki - trendy na wiosnę i lato