Co to jest Alfa-hydroksykwasy?

Alfa-hydroksykwasy, kwasy AHA, kwasy owocowe – to kwasy organiczne. Działają złuszczająco, wygładzają, nawilżają i odświeżają skórę. W kosmetyce najczęściej stosuje się kwas mlekowy, glikolowy, migdałowy, cytrynowy, jabłkowy. W niedużym stężeniu dodaje się je do kosmetyków przeciwstarzeniowych i do cery zmęczonej. Kwasami AHA wykonuje się również zabiegi złuszczające.

Alfa-hydroksykwasy, kwasy AHA (z ang. ang. Alpha Hydroxy Acids), kwasy owocowe – to kwasy organiczne występujące w naturze w owocach, trzcinie cukrowej, migdałach. Najpopularniejsze alfa-hydroksykwasy stosowane w kosmetyce to kwas mlekowy, glikolowy, migdałowy, cytrynowy, jabłkowy.
Kwasy AHA rozluźniają wiązania między martwymi komórkami naskórka i ułatwiają złuszczanie warstwy zrogowaciałych komórek. Wygładzają i rozjaśniają skórę, mają również działanie nawilżające i przyspieszają odnowę naskórka, ułatwiają też wchłanianie innych substancji z kremów. Kwasy AHA mogą działać drażniaco na skórę, ale zależy to od ich stężenia. W niedużym stężeniu dodaje się je do kosmetyków do cery zniszczonej, wymagającej odświeżenia, z rozszerzonymi porami, z problemem zaskórników, a także do kremów opóźniających proces starzenia. Wykonuje się również zabiegi z kwasami AHA. Polegają one na delikatnym złuszczaniu naskórka, dzięki czemu skóra staje się gładsza, pozbawiona drobnych przebarwień, spłycają się rozszerzone pory i drobne zmarszczki, skóra jest jaśniejsza i świeższa.

Kosmetyki, które dają spektakularne efekty!