cyber monday fot. Fotolia

Cyber monday - Wyprzedaże - Zakupy online

O co chodzi?
Joanna Mroczkowska / 25.09.2017 22:09
cyber monday fot. Fotolia

Cyberponiedziałek to idea, która powstała w Stanach (cóż za niespodzianka). I jak można się spodziewać jest kolejnym dniem wyprzedażowym. Następuje w pierwszy poniedziałek po znanym wszystkim czarnym poniedziałku. W tym roku Cyber Monday przypada na 28 listopada.

Co to jest cyberponiedziałek?

Black friday polega przede wszystkim na promocjach w sklepach stacjonarnych, kiedy to w cyberponiedziałek wyprzedaże oferują sklepy internetowe. Ideą tego dnia była szansa dla małych sklepów online, które na co dzień nie mają szans w konkurowaniu z branżowymi molochami.

 

Okazuje się, że wbrew pozorom, podczas czarnego piątku kupowana jest przede wszystkim elektronika. Zaś cyberponiedziałkiem rządzą zakupy modowe. Tak dzieje się na świecie, a jak jest w Polsce?

Większość sklepów internetowych z obniżkami startuje w piątek, jednak jest wiele takich, które czekają z nimi właśnie do poniedziałku. Mimo to Cyber Monday jest u nas jeszcze mało popularny, a na prawdziwe szaleństwo (online'owe) wyprzedażowe musimy poczekać jeszcze... kilka lat.