BIAŁA KOSZULA - biała koszula damska, stylizacje z koszulą

Biała koszula pasuje do wszystkiego!
Karolina Kalinowska / 14.06.2017 05:50

Biała koszula to jedno z podstawowych i najbardziej uniwersalnych ubrań w damskiej i męskiej garderobie. Ten element stroju jest odpowiedni na wielkiej wyjście, niezobowiązujące spotkanie z przyjaciółmi, a nawet wypad za miasto. Wszystko zależy od tego, z jakiego materiału będzie wykonana.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się, jaka jest historia koszuli, jak wybrać damską koszulę do biura i jak ją nosić, to koniecznie czytajcie dalej.

Biała koszula od podszewki

Krótka historia białej koszuli?

Pierwsze koszule pojawiły się już w czasach średniowiecznych. Początkowo był to ubiór w kształcie krzyża, uszyty z prostokątnych kawałków płótna i był używany jako bielizna, a przez ubogich, jako strój codzienny. 

Później krój koszuli zaczął się zmienić i stał się bardziej ozdobny. Jednak dopiero od XX wieku jest to ubiór wierzchni (na początku głównie męski), który okrywał tułów i ręce.

Koszula swój prawdziwy rozkwit przeżyła w latach 90. Wtedy stała się jednym z podstawowych elementów ubioru bardzo dużej liczby kobiet. Klasyczną białą koszulę docenili już znacznie wcześnie ludzie związani ze światem mody - Coco Chanel czy choćby Yves Saint Laurent. Dla nich prawdziwie elegancką można było być jedynie w bluzce koszulowej i spódnicy. 

Obecnie można z czystym sumieniem powiedzieć, że biała koszula jest fundamentem mody basic, która kultywuje minimalizm i klasykę. Pamiętacie, że elegancja wynikająca z wyrafinowanej prostoty nigdy nie straci swoich fanów.

Krótkie spodenki - jakie będą modne w nadchodzących sezonach?

Jak wybrać białą koszulę?

Wybór odpowiedniej białej koszuli jest zazwyczaj determinowany przez jakość materiału i fason. Jednak warto pamiętać, że to nie są jedynie kryteria, na które trzeba zwrócić uwagę. Bardzo ważny jest rodzaj bieli i kołnierzyka - jest blisko twarzy i ma ogromny wpływ na nasz wygląd.

Dla kobiet o letnim typie urody będzie idealna biel chudego mleka lub kredy, czyli delikatnie zszarzała - nieco przyblakła. Zima najlepiej będzie się prezentowała w śnieżnobiałej  koszuli, a wiosna doskonale wypadnie w kolorze kości słoniowej. Pani jesień znakomicie będzie się prezentowała w odcieniu szampańskim. 

Analiza kolorystyczna - sprawdź, jaki masz typ urody

Jak nosić białą koszulę?


fot: ONS/kolaż polki.pl

Już dawno udało się zerwać z przekonaniem, że biała koszula jest zarezerwowana jedynie na służbowe i oficjalne spotkania. Obecnie nosimy ją do wszystkiego, bo to chyba jeden z niewielu elementów garderoby, który w każdej stylizacji prezentuje się znakomicie.

Białą koszulę możecie nosić do spodni, spódnic i szortów. Naszym ulubionym zestawieniem są dobrze skrojone dżinsy, szpilki, biała koszula i delikatna złota biżuteria. Jednak równie często łączymy ją z przecieranymi szortami, botkami w kowbojskim stylu i dużą torbą.

To jak będziecie stylizowały białą koszulę, zależy jedynie od waszej wyobraźni i upodobań. Sprawdź te bluzki damskie do pracy!

Jak nosić białą koszulę?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)