POLECAMY

Szczoteczka elektryczna a szczoteczka tradycyjna - jaka jest różnica?

nawiaa
napisał/a: nawiaa 2014-12-10 10:03
Zauważyłam w Rossmannie świetną promocję - szczoteczka elektryczna Braun Oral-B jest o połowę tańsza, więc zastanawiam się nad takim prezentem dla siebie samej. Ale czy naprawdę szczoteczki elektryczne są lepsze od tradycyjnych?
abernaciak
napisał/a: abernaciak 2014-12-11 15:29
Moim zdaniem są zdecydowanie lepsze! Elektrycznej szczoteczki ożywam od 4 lat i teraz - po myciu zwykłą, manualną - mam wrażenie, że żeby są "niedomyte". A poza tym od 3 lat nie pojawił mi się żaden ubytek na zębach :) Być może właśnie zmiana szczoteczki przyczyniła się do tego :)
eenax
napisał/a: eenax 2014-12-17 11:58
Wszystko zależy od rodzaju szczoteczki.

Jeżli kupi sie dobrą szczoteczkę elektryczna z tych bardziej profesjonalnych linii to sa one rzeczywiście lepsze od porządnej szczoteczki manualnej.

Jeżeli natomiast porówna sie porządną szczoteczkę manualną np. Curaprox 5460 i te proste elektryczne drogeryjne to zdecydowanie wygrywa manualna.

Tak przynajmniej jest u mnie, a sprawdzałam to przy pomocy tabletek barwiacych.

W chwili obecnej mam 2 szczoteczki 1 elektryczną Philips Sonicare EasyClean (jest rewelacyjna i jak zuzyje mi się toja zamianie na inny nowszy rozbudowany model lub soniczna Curaprox) i 1 manualną Curaprox 5460 (na wyjazdy i jak przez swoje gapiostwo nie naładuje elektrycznej).

Wczesniej z elektrycznych miałam Oral-B PRO (z jakims numerkiem) i byla baaardzo dobra. Zmieniłam z prostego powodu po kilku latach (ok.6) używania przestała mi działać ta cześć napędowa.