POLECAMY

Płytka paznokciowa uszkodzona?

-
napisał/a: - 2011-04-11 16:52
Od kilku lat nie wiem co mi się stało i nikt też nie umi mi wytłumaczyć co mi jest dlatego was o to zapytam...
Jeden z paznokci u rąk mam jakiś dziwny ponieważ na płytce mam takie jakby dziurki bezbrawnne plamki nie mam pojęcia od czego to mam ale już dobre kilka lat .
Oczywiście nie chodzi mi o te białe plamki na paznokciach co się robią jak ma się nie dobór witamin bo to całkiem inaczej wygląda.
U nogi mam zaś u dwóch palców na płytce paznokciowej strasznie porysowane takie zniszczone i też nie mam pojęcia od czego ale też mam to dobre kilka lat.
Pytanie brzmi czy ktoś wiem od czego to może być i co mi pomoże ? Odżywki do paznokci pomogą czy coś innego muszę zastosować?
Mam nadzieje że rozumieć opis pytania bo już jaśniej już nie umie tego wyjaśnić bo to troszkę jest to skomplikowane do wytłumaczenia ;p
Z góry dziękuję za odpowiedzi bo to dla mnie ważne a nie wiem co z tym zrobić a mam to dobre kilka lat...
-
napisał/a: - 2011-04-11 22:46
To mogą być objawy grzybicy lub łuszczycy paznokcia. Najlepiej będzie jak udasz się do lekarza specjalisty, może dermatologa lub udaj się do fachowej kosmetyczki, ona na pewno powinna znać przyczynę.
Katalina
napisał/a: Katalina 2011-04-16 01:33
Pierwsza rzecz jaka przyszła mi do głowy to właśnie niedobór witamin, jednak skoro nie to jest przyczyną, obawiam się, że może tutaj chodzić o jakieś zmiany chorobowe... Może wdała się jakas infekcja grzybicza? Radziłabym Ci udać się z tym do lekarza... nie wiem jakiej specjalizacji lekarz by tutaj pomógł najlepiej, może dermatolog? W każdym razie nie radzę Ci tego bagatelizować. Pozdrawiam i życze szybkiego rozwiązania problemu!