Mleko, eliksir młodości i urody!

napisał/a: masertiger 2008-07-17 14:36
O zaletach mleka wiedzieli już w Starożytnym Rzymie. W kozim mleku kąpała się Kleopatra. Popularne stało się nacieranie skóry chlebem namoczonym w mleku (peeling ciała). 1480 kąpiel w mleku była zalecane włoskim dostojnikom w celu odmładzanie i upiększania skóry

CO ZAWIERA MLEKO
Proteiny- Pobudzają one produkcją kolagenu i elastyny. Proteiny zapobiegają odparowywaniu przez skórę wody, wzmacniają naskórek i działają ujędrniająco.

Lipidy- tworzą płaszcz lipidowy, zabezpieczający skórę przed odparowywaniem wody. Taki układ chroni skórę przed wieloma czynnikami zewnętrznymi, jak wiatr, chłód czy promienie słoneczne.

Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe- zapobiegają przesuszaniu skóry, witamina F pobudza regeneracją nabłonków i tkanki łącznej, działa przeciwzaskórnikowo.

Kwas mlekowy- wzmacniają produkcja kolagenu, bakterie kwasu mlekowego, poprawiają stan skóry przez uregulowanie przemiany materii.

Wapń- Wraz z witaminą C bierze czynny udział w syntezie włókien kolagenowych. Nawilża i ujędrnia skórę.

Chyba warto pić mleko na pewno też z tego powodu:)


Dlaczego należy pić mleko?

Dlaczego należy pić mleko2

[ Dodano: 2008-07-17, 14:37 ]
Mleko stosowane w celach kosmetycznych znajdziemy w kremach, żelach, maskach, a salony SPA zaproponują nam kąpiele z wykorzystaniem tego eliksir
napisał/a: Jacquelinkea 2008-07-17 14:56
Buu... nie lubię mleka.. :/ Aż mną trząsa na myśl o wypiciu chociażby łyka - a nie dobrze, bo powinnam pić - jem w zamian za to dużo innego nabiału :) nadrabiam zaległości.. :)