Kosmetyki organiczne czy kit?

napisał/a: evinka 2011-08-10 20:14
W końcu jak to jest z tymi kosmetykami, najpierw na rynku pojawiła się cała masa kosmetyków, które opisane są jako naturalne, ekologiczne. A teraz znów pojawiają się teksty o tym, że te kosmetyki to wcale takie naturalne, organiczne nie są. Co o tym sądzicie?
napisał/a: Pemciowa 2011-10-14 11:59
Wydaje mi sie, że jeżeli na opakowaniu pojawia się informacja że kosmetyk jest ekologiczny, są odpowiednie certyfikaty- to zapewne tak jest :)
pigvova
napisał/a: pigvova 2011-10-28 11:39
Czasem bywa też kitem. Zależy od tego co ma w środku. Wiele kobiet narzeka, że nie działają tak szybko, efektywnie jak konwencjonalne kosmetyki ale przecież to co naturalne nie jest szybkie, natychmiastowe. Przy systematycznym stosowaniu organiczne kosmetyki pozwalają zachować zdrową skórę i młodość. Certyfikaty są ważne i zwracajcie na nie uwagę. Na rynku jest wiele kosmetyków udających ekologiczne. Dobrze jeśli kosmetyk ma jeden z uznanych oznaczeń np. eccocert. Z polskich na uwagę zasługują certyfikowane produkty z avy, a także seria beECO.
napisał/a: ~kalin 2011-11-03 12:40
pigvova napisal(a): Przy systematycznym stosowaniu organiczne kosmetyki pozwalają zachować zdrową skórę i młodość. Certyfikaty są ważne i zwracajcie na nie uwagę.


zgadzam się, muszą być systematycznie stosowane. Nic nie dzieje się od razu.