POLECAMY

Kosmetyki mineralne - jaka jest Wasza opinia?

aniwey
napisał/a: aniwey 2013-12-11 16:37
Hej dziewczyny! Słyszałam bardzo dużo pozytywnych opinii o kosmetykach mineralnych, ale sama jeszcze nigdy z żadnego nie korzystałam. Na czym polega to ich magiczne działanie i które byście poleciły? Szczególnie interesują mnie pudry i podkłady :)
eenax
napisał/a: eenax 2013-12-12 09:51
1. Ich magiczne działanie polega na tym ze nie zawierają całej tej chemii którą się ładuje do innych kosmetyków. Te prawdziwe podkłady mineralne, pudry i róże to w 100% kosmetyki naturalne. Pozbawione są silikonów, zapychającego talku, konserwujących parabenów, wysuszającego alkoholu, zagęstników, substancji zapachowych, itd.
2. Ich magiczne działanie polega na tym ze nie maja w sobie nic co by mogło zaszkodzić skórze a jedynie to co jest skórze obojętne lub działa na nią pozytywnie. Głownie podkłady składają się z miki (sproszkowane minerały), kaolinu (sproszkowane rózne glinki w zaleznosci o rodzaju glinki rózne pozytywne działania) dwutlenku tytanu (odpowiada za krycie i stanowi filt UV) i tlenku cynku (matuje i łagodzi podrażnienia), tlenki żelaza (jako barwniki), sproszkowane minerały (np. turmalin), może zawierać tez ekstrakty z roślin, skrobie roślinne czy alantoinę (skrobia matuje, ekstrakty roślinne pielęgnują alantoina łagodzi podrażnienia).
Pudry mineralne to głownie rożnego rodzaju skrobie, krzemionka, elementy pielęgnacyjne (ekstrakty z roślin), miki i tlenki żelaza.

Poleciłabym te podkłady które maja jak najprostsze składy (mika, tlenek cynku, dwutlenek tytanu i tlenki żelaza).
Pudry bym poleciła (choć mineralnymi nazwać je trudno bo to raczej naturalne): ryżowy lub bambusowy (jednoskładnikowe proste i dobrze matujące) lub z dodatkami jedwabiu lub krzemionki. Sa to pudry matujace transparentne.

A z tych co miałam używałam i jestem zadowolona to:
Podkład mineralny Everyday Minerals, Lucy Minerals, LilyLolo, Meow Cosmetics (niestety tylko sprzedawane internetowo).
Pudry miałam/mam czysty ryżowy z kolorówka.com, bambusowy z jedwabiem Paese, Pixie Brightened Beauty i EDM Sunlight.
Czasami udaje sie trafić tez stacjonarnie całkiem przyzwoity podkład Essence Pure Mineral Powder Make-up (tylko kolorów mało i ciemne).
Z wszystkich wymienionych kosmetyków jestem/byłam zadowolona.
Nie wszystkie można nazwać 100% minerałami bo maja naturalne dodatki ale sa moim zdaniem bardzo dobre.
napisał/a: fantasea 2017-01-31 16:48
Ja nie jestem przekonana do sypkich podkładów ale z minerałów znalazłam jeden we fluidzie - Artdeco. Jak narazie sprawdza się super i widze poprawę jeśli chodzi o moją twarz (niedoskonałości goją się szybciej i nie mam aż tylu zaskórników na nosie :))