POLECAMY

Jaki makijaż dobrać do okularów?

napisał/a: Natasza2710 2011-10-27 13:54
Mam wadę wzroku -8.5 Moje okulary bardzo pomniejszają oczy. Mimo różnych technik malowania moje oczy nie są wyraziste. Co zrobić by oczy były bardziej wyraziste i wydawały się większe?
-
napisał/a: - 2011-10-27 15:20
Trudno powiedzieć nie widzą oka. Nigdy nie używaj czarnej kredki, maluj oko kredką brązową lub grafitową, albo jakąś kolorową. Po wewnętrznej stronie dolnej powieki maluj różową kredką, a po zewnętrznej tą, co górę. Używaj jasnych, cieni w wewnętrznym kąciku oka, ale uważaj, aby nie były jaśniejsze niż białko oka. Używaj świetlistych cieni.
napisał/a: rfinka 2011-10-29 02:23
Nie wiem, jaki masz kolor oczu, a makijaż i do niego należy dopasować. Jeśli jednak masz zielone oczy - to odradzałabym radę poprzedniczki, ponieważ będziesz wyglądała, jakbyś płakała całą noc. Najlepiej jest używać białej kredki na linię wodną dolnej powieki, otworzy oko. Jeżeli chodzi o makijaż do okularów, to musi być wyraźny, precyzyjny, ponieważ w okularach widać każde niedociągnięcie i może delikatnie wychodzić poza oprawki. Jeżeli już robisz kreskę, to rób ją grubszą i tylko od zewnętrznego kącika oka do jednej trzeciej powieki, wtedy nie "zamkniesz" oczu. Najlepiej zrobisz malując kreski eyelinerem w soczystych lub pastelowych kolorach, używaj matowych kosmetyków, ponieważ perłowe będą odbijać się od szkła, a efekt będzie taki, że będzie luka w miejscu powieki - oka. Jeżeli ma to być makijaż dzienny, możesz zrobić go w odcieniach brązu, żeby był nieco bardziej widoczny spod okularów niż make up no make up. Pamiętaj "otwieraj" oko, wewnętrzny kącik i kość łuku brwiowego tradycyjnie rozświetlone, raczej unikaj ciemnych cieni, ale stosuj nie tylko biele i kremy czy łososie. Chodzi o to, żeby były ciepłe i pastelowe, a do wyboru masz całą gamę. Od zieleni, błękitów, lila, poprzez żółcienie, róże itd. :) Mogę zrobić kilka projektów makijaży do okularów.