POLECAMY

Jaką sukienkę dla świadkowej kupić?

nawiaa
napisał/a: nawiaa 2014-05-13 15:58
Dziewczyny, po raz pierwszy będę w lipcu świadkiem na ślubie - brata. Kompletnie nie wiem, jaką sukienkę założyć. Pewnie taką do kolan? Czy możecie polecić jakieś modele, kroje, kolory? Mój typ urody to jesień.
abernaciak
napisał/a: abernaciak 2014-05-14 15:14
Moim zdaniem fajnymi propozycjami są sukienki w odcieniach pomarańczy i czerwieni. Może typu "bombka"? Ważne byś nie miała zbyt głębokiego dekoltu i białej sukni. Za to możesz zaszaleć z głębokim wycięciem na plecach :)
nkosznik
napisał/a: nkosznik 2014-05-14 15:55
Po pierwsze powinnaś dyskretnie wyczuć u państwa młodych, jaką mieliby wizję Twojej stylizacji. To w końcu ich wieczór. Czasami świadkowa ma sukienkę pod kolor dodatków u panny młodej. Wygląda to trochę dziwnie, ale niektórym się podoba. Zazwyczaj są dwie opcje takich stylizacji dla świadkowych. Pierwsza to skromne sukienki koktajlowe, druga - romantyczne, szyfonowe maksi sukienki. A jeśli chodzi o kolorystykę, niedługo na polki.pl starrtują letnie przeglądy dla poszczególnych typów kolorystycznych. Może tam coś znajdziesz. :)
wkwasniak
napisał/a: wkwasniak 2014-05-14 16:37
Według zwyczaju, Twoja suknia nie powinna na pewno być biała ani w odcieniach ecru - musisz różnić się od panny młodej:)
Słyszałam też, że wg savoir-vivre świadkowa nie powinna mieć długiej sukni, jeśli panna młoda wybiera dla siebie krótką.
Ale myślę, że wiele tego rodzaju zasad traci teraz na znaczeniu.
Ja osobiście byłabym zwolenniczką prostoty :)