POLECAMY

Jak wypracować własny styl?

napisał/a: vani1 2011-10-01 16:44
Więc nie mam pojęcia jak mam się zmienić, a bardzo tego chcę, bo mam dosyć tego, że wszyscy w moim otoczeniu mają swój własny, piękny styl, zwłaszcza dziewczyny - piękne, pociągające, będące centrum uwagi chłopaków. Wyglądam obecnie tak, że nie mam własnego stylu - spodnie rurki i bluzka (zazwyczaj noszę), makijaż to tylko tusz, ew. cień i puder, włosy mimo, że po zmianie fryzury mi się jakoś nie podobają, są takie nieogarnięte...jak mam zacząć się ubierać, malować, czesać, żeby przyciągnać do siebie uwagę? to dla mnie bardzo ważne, bo chciałabym w końcu zrobić na kimś wrażenie i proszę nie odpowiadac, ze wygląd się nie liczy - bo to nieprawda i że swój własny styl jest dobry - bo ja jestem totalnym bezguściem - proszę o porady!
napisał/a: Minariko 2011-10-01 19:38
Moim zdaniem na początek powinnaś rozeznać się jakim typem figury i urody jesteś oraz jaki kształt ma twoja twarz. Następnie popatrzeć na różne style (glam rocku, boho, gyaru etc). Przeanalizować który kolorystycznie najlepiej będzie pasować do twojego typu urody oraz w którym znajdują się elementy potrzebne do wydobycia i ukrycia najlepszych cech i mankamentów typu twojej figury. To samo z fryzurą ;). Trochę ogólnikowo napisałam ale mam nadzieję że poszperasz w necie trochę sama i znajdziesz coś co ci będzie odpowiadać :)
MamaNaEtacie
napisał/a: MamaNaEtacie 2011-10-02 20:22
A ja się zastanawiam po co chcesz udawać kogoś kim nie jesteś? co ma znaczyć żebyś podpatrywała czyjś strój i styl? to nie będziesz TY! masz czuć sie dobrze w własnej skórze a nie udawać kogoś kim nie jesteś. podkreśl atuty i może kup coś bardziej dopasowane ale nigdy nie udawaj kogos kim nie jestes bo bedziesz czuć się przebrana a nie ubrana
-
napisał/a: - 2011-10-03 15:51
każda kobieta prędzej czy poźniej znajdzie swój styl i nie zawsze to ten sam styl który ma koleżanka...Nie rób nic na siłe! Twój styl to to w czym TY lubisz chodzić a to to co narzuca moda czy otoczenie. Ja nigdy nie patrzę co kto nosi, ubieram to co mi sie podoba, w czym mi jest wygodnie i w czym dobrze sie czuje
-
napisał/a: - 2011-10-06 22:28
Własny styl, to noszenie tego, co nam się podoba, a nie tego, co przyciąga uwagę. Może wybierz się na zakupy z dobrze ubierającą się koleżanką, która Ci coś podpowie, albo zapytaj sprzedawczyni, w czym jej zdaniem dobrze będziesz wyglądać. Poza tym idź do kosmetyczki (wizażystki/stylistki lub zwykłej) i porozmawiaj jaki kolor do Ciebie pasuje, jaką masz cerę i czego powinnaś używać. Może mama coś Ci poradzi. Możesz też kierować się modą z gazet i portali.