POLECAMY

Jak używać kredki do oczu?

-
napisał/a: - 2010-03-12 16:51
Czy jest jakiś sposób aby nauczyć się podkreślać oczy kredką. Jakoś nigdy mi to nie chce się udać, zawsze jakieś koślawe linie robię.
Makeupownia
napisał/a: Makeupownia 2010-03-12 17:08
Ważne, żeby kredka była miękka, możesz użyć czarnej lub ciemnobrązowej, by wzmocnić linię rzęs. Kreskę rysujemy tuż przy nasadzie rzęs w zewnętrznym kąciku oka. Oczywiście można obrysować całe oko - w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Następnie kredkę rozcieramy cieniem, by jej linia nie była zbyt graficzna. Jest to oczywiście jeden ze sposobów używania kredek.
Makeupownia
napisał/a: Makeupownia 2010-03-12 18:13
Jeśli chodzi o górną powiekę, kreskę rysujemy nad rzęsami. Można nawet wypełnić przestrzeń pomiędzy rzęskami, by kontur oka był jeszcze wyraźniejszy. Jeżeli narysujemy kreskę wewnątrz oka, makijaż będzie bardziej wyrazisty, ale wtedy możemy optycznie "zmniejszyć" oko. Na dolnej powiece, kreskę rysujemy pod rzęsami, również wypełniając przestrzenie między rzęskami. Pozdrawiam i życzę powodzenia
-
napisał/a: - 2010-03-17 21:35
zamiast kredki możesz użyć ciemniejszego cienia, obrysuj dolną i górną powiekę końcówką aplikatora i pociągnij rzęsy tuszem.
napisał/a: monika_patrycja 2010-03-19 12:56
Na górnej powiece oczywiście nad rzęsami. Na dolnej powiece można malować w środku, ale mnie osobiście to się nie podoba. Optycznie zmniejsza oko - jeżeli już to mocniej podkreślić cieniem, ale z tego właściwie robi się makijaż wieczorowy